Zamknij

Grudziądzanie najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie

13:05, 17.11.2017 | JR
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj (15.11.2017) Sąd Rejonowy w Grudziądzu zdecydował o 3 miesiącach aresztu dla 30-letniego mieszkańca naszego miasta. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 3,5-letnim chłopcem. Dzisiaj (16.11.2017) decyzją Sądu, na taki sam okres czasu została aresztowana 31-letnia matka chłopca, która jest podejrzana o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, nie udzielenie mu pomocy i spowodowanie przez to ciężkich uszkodzeń ciała.

Komendę Miejską Policji w Grudziądzu o zdarzeniu poinformowali pracownicy szpitala, do którego dziecko trafiło w poniedziałek z licznymi zasinieniami, które budziły wątpliwości co do okoliczności ich powstania. Policjanci od razu przystąpili do ustalania okoliczności zdarzenia. Przebadany na zawartość alkoholu w organizmie został 30-letni partner matki dziecka, który opiekował się nim pod jej nieobecność i który to zadzwonił na pogotowie twierdząc, że 3,5-latek spadł mu podczas zmieniania pieluchy. Funkcjonariusze ustalili, że był trzeźwy. Mundurowi pracując pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu przesłuchali licznych świadków, zabezpieczyli ubranka dziecka w których trafił do szpitala. Powołany został również biegły z dziedziny medycyny sądowej, który ocenił charakter obrażeń 3,5-latka uznając, że stanowią one chorobę realnie zagrażającą życiu. Wykonane w szybkim czasie czynności procesowe dały podstawy do zatrzymania 30-latka jeszcze tego samego dnia. Dzień później na polecenie prokuratora policjanci zatrzymali matkę dziecka.

30-latek usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, a 31-latka narażenia na niebezpieczeństwo, nie udzielenia pomocy i spowodowanie przez to ciężkich uszkodzeń ciała. Na wniosek prokuratora oboje zostali doprowadzeni przez policjantów do Sądu, który zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

(JR)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone | 2018