REKLAMA

Spotkanie Noworoczne Prezydenta Grudziądza

10:49, 13.01.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski spotkał się wczoraj, tj. 12 stycznia z przedstawicielami m.in. biznesu, spółek, miejskich instytucji, duchowieństwa, służb mundurowych, parlamentarzystami i samorządowcami.

Spotkanie Noworoczne odbyło się w Klubie Akcent i było okazją m.in. do podsumowania minionego roku oraz przedstawienia planów na kolejne miesiące.

Pragnę podziękować Państwu za Waszą pracę i służbę na rzecz mieszkańców i naszego miasta. Bez Państwa zaangażowania, kreatywności i obecności nie moglibyśmy realizować zadań nałożonych na samorząd, a także się rozwijać i myśleć o inwestycjach, które służyć będą kolejnym pokoleniom. Zwrócę się teraz do przedstawicieli biznesu - dziękuję za wsparcie, jakiego udzielacie naszemu samorządowi, za zaufanie, którym nas obdarzyliście inwestując właśnie w Grudziądzu, za inwestycje realizowane w Waszych firmach, bo to one przekładają się wprost na rozwój naszego miasta - mówił prezydent Robert Malinowski.

Włodarz wspomniał, że rok 2017 grudziądzki samorząd wykorzystał na przygotowanie się do absorpcji środków unijnych zlecając projekty i opracowania techniczne. Oczywiście miasto prowadziło także inwestycje np. zakończyła się budowa hali sportowej w Mniszku, wyremontowano kilka ulic, MPGN oddał do użytku 2 kolejne bloki. Rozpoczął się także remont CK Teatr, termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, budowa systemu transportowych ścieżek rowerowych i remont zabytkowego budynku Klubu Wioślarskiego Wisła. Rok 2017 przyniósł również ustawę o wprowadzeniu sieci szpitali, co z punktu widzenia Regionalnego Szpitala Specjalistycznego ma ogromne znaczenie, bowiem gwarantuje dla grudziądzkiej jednostki wyższe kontrakty. Ważnym wydarzeniem było wpisanie grudziądzkich spichlerzy na listę Pomników Historii Prezydenta Rzeczpospolitej.

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski podkreślał, że listę zadań inwestycyjnych na rok 2018 przygotowywano stojąc na straży właściwego wydatkowania pieniędzy publicznych. Inwestycje, które zostały ujęte w budżecie spełniają kryteria funkcjonalności, zrównoważonego rozwoju, a także efektywności ekonomicznej. Znalazły się na niej m.in. budowa i przebudowa infrastruktury transportu publicznego oraz infrastruktury tramwajowej i drogowej na potrzeby transportu publicznego, przebudowa fragmentu ul. Chełmińskiej, ul. Kościuszki, Ikara, Jackowskiego, Zaleśnej i Rapackiego, budowa miejskiego systemu transportowych ścieżek rowerowych, rewitalizacja spichlerzy, termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej, likwidacja niskiej emisji, budowa i modernizacja oświetlenia drogowego, organizacja wystawy „Centrum Wyszkolenia Kawalerii” oraz wiele innych. (grudziadz.pl)

 

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone | 2018