Zamknij

Co z planowanymi inwestycjami drogowymi w Grudziądzu?

17:38, 12.03.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Zarząd Dróg Miejskich unieważniło kolejny przetarg na remont i modernizację infrastruktury drogowej w Grudziądzu. Tym razem chodzi o wymianę nawierzchni ronda niedaleko Flisaka oraz dokończenie modernizacji ul. Sikorskiego. Miasto na ten cel zarezerwowało za mało środków. Zarząd Dróg Miejskich na ten cel planował przeznaczyć kwotę 470 000 zł, natomiast jedyna firma startująca w przetargu złożyła ofertę opiewającą na: 827 367,08 zł.

Przypomnijmy, inwestycja obejmować miała remont ronda u zbiegu: al. 23 Stycznia, Portowej i al. Królowej Jadwigi, a także ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Piłsudskiego. Na rondzie miasto planowało wymienić kostkę na asfalt.

Propozycja zmiany nawierzchni ronda obok Flisaka od samego początku budzi sporo kontrowersji wśród mieszkańców Grudziądza. Najpierw swój sprzeciw w tej sprawie zgłosili radni "Obywatelskiego Grudziądza". Później na spotkaniu z mediami swoje obawy przedstawili członkowie Towarzystwa Upiększania Miasta "Klimek", którzy domagali się konsultacji społecznych. 

[ZT]70388[/ZT] 

Pracownicy ZDM twierdzili ówcześnie, że konieczność wymiany kostki brukowej na asfalt zgłaszana była często przez kierowców. 

Zimą w tym miejscu jest niezwykle ślisko i często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Asfalt powinien rozwiązać ten problem - mówił Łukasz Cybulski z Zarządu Dróg Miejskich. 

[ZT]70186[/ZT]

Urząd Miasta po analizie możliwości finansowych jednostki stwierdził, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację tej inwestycji. Pytanie: co dalej z tymi remontami?

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone | 2018