Zamknij
REKLAMA

Uwaga na oszustów! Podszywają się pod pracowników gazowni

08:22, 17.03.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Dostajemy od naszych czytelników informacje na Alert24 o przedstawicielach handlowych podszywających się pod pracowników PGNiG, którzy chodzą po domach w Grudziądzu i nakłaniają na zmianę sprzedawcę dostarczającego gaz. Taką umowę podpisała nasza czytelniczka. Już po podpisaniu umowy okazało się, że niekoniecznie taka zmiana jest korzystna i będą niższe rachunki, tak jak zapewniali przedstawiciele firmy Energetyczne Centrum SA. Pracownicy tej firmy, aby wzbudzić zaufanie, przestrzegają również przed naciągaczami, którzy chodzą po domach i oferują tańszy gaz. Przez to sugerują, że to oni są przedstawicielem dotychczasowej firmy dostarczającej gaz, a zmiana umowy jest konieczna. Na stronach UOKiK pojawiła się informacja, że UOKiK wydał decyzje dotyczące trzech sprzedawców energii: Energetyczne Centrum, Novum i Energa-Obrót. Zarzuca im wprowadzani klientów w błąd i nałożył na te firmy zobowiązanie naprawienia strat swoich klientów.

Apeluję do osób starszych o ostrożność przy zawieraniu tego typu umów. Proszę pamiętać, że nie ma obowiązku podpisania umowy w obecności przedstawiciela handlowego. Lepiej poprosić o pozostawienie przez niego danych lub proponowanej umowy. Potem, przede wszystkim trzeba sprawdzić, z kim mamy do czynienia. Najlepiej zadzwonić pod numer telefonu dotychczasowego sprzedawcy, który można znaleźć na fakturze i zapytać, czy to jego akwizytor był w naszym domu. Zachęcam też do składania reklamacji u przedsiębiorców, którzy wprowadzili nas w błąd. Skargi, które złożyli konsumenci mogą później stanowić podstawę kształtowania zobowiązań w decyzjach UOKiK – radzi prezes urzędu, Marek Niechciał.

Masz problem i nie wiesz, gdzie szukać porady? Nie wiesz jak skutecznie złożyć reklamację w sklepie? Chcesz zwrócić towar, rozwiązać umowę z usługodawcą lub dowiedzieć się jak skutecznie dochodzić swoich praw? Pierwszą pomoc uzyskasz na Infolinii Konsumenckiej 801 440 220 / 22 290 89 16.

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone