Zamknij

Wsparcie dla młodych rodziców, czyli środki na żłobki i nianie

10:36, 15.05.2018 | S.S
REKLAMA
Skomentuj

Nawet 800 złotych miesięcznie mogą otrzymać rodzice z Regionalnego Programu Operacyjnego na pokrycie kosztów zatrudnienia niani lub pobytu dziecka w żłobku do 3 roku życia. Głównym założeniem projektu jest ułatwienie rodzicom powrotu na rynek pracy po przerwie w aktywności zawodowej. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oferuje na ten cel vouchery oraz dofinansowuje miejsca opieki nad dzieckiem.

Vouchery, czyli pomoc finansowa trafia bezpośrednio w ręce rodziców. Można ją wykorzystać na pokrycie kosztów opieki nad maluchami do trzeciego roku życia np. na wynagrodzenie niani lub dziennego opiekuna, czy opłacenie pobytu w żłobku. Voucherami dysponują organizacje pozarządowe, firmy i instytucje, które wdrażają projekty współfinansowane z RPO.

W naszym mieście realizowane są następujące przedsięwzięcia:

- „Nowe miejsca żłobkowe w Krainie Smefra w Grudziądzu - zwiększenie aktywności zawodowej rodziców i opiekunów dzieci do lat 3” - „OLAS” Łukasz Schreiber,

- „Mama wraca do pracy” - Strefa Edukacji E=MC2 Sp. z o.o.,

- „Wracamy do pracy 2” - „ATM Business Group” Sp. z o.o.

(S.S)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone