Zamknij

Nowa atrakcja w Grudziądzu. Rejsy statkiem po Wiśle

11:55, 16.05.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

Dla mieszkańców Grudziądza oraz turystów przygotowano nową atrakcję turystyczną. To rejsy statkiem "Basia" po Wiśle. Pierwsze wycieczki zaplanowano już dzisiaj. 

Statek do naszego miasta przywędrował z Płocka. Jak się okazuje - jego kapitan w naszym mieście bywał już nie raz.

- Wiele razy przepływałem przez Grudziądz. Widząc powstającą tutaj marinę byłem przekonany, że to miasto powinno mieć swój statek wycieczkowy - twierdzi kpt. Mariusz Pielaciński z Żeglugi Płockiej. 

Z budżetu miasta na realizację zadania, od maja do końca września, przeznaczona zostanie łącznie kwota 50 tys. zł. Bilety kosztować będą: dorośli 15 zł, dzieci 10 zł. 

- Nie było łatwo znaleźć odpowiedniej firmy, która zainteresuje się naszą ofertą. Było kilka zgłoszeń, ale ostatecznie przystaliśmy na ogłoszenie z Płocka - mówi Marek Sikora, wiceprezydent Grudziądza. 

Rejsy zaczynają się od dzisiaj. Wykonywane będą w wyznaczone dni. Ponadto istnieje możliwość indywidualnego wynajęcia statku. 

- Jeśli ktoś chce, może sobie tutaj nawet zorganizować wieczór kawalerski, czy też panieński. Jesteśmy przygotowani również na wycieczki nocne. Wszystko zależy od kwestii wcześniejszego ustalenia - dodaje kapitan. 

A tych można dokonać pod numerem telefonu 797 321 887. Rejsy potrwają do września. 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (2)

grudziądzaningrudziądzanin

2 0

Sikora kiełbasa wyborcza dwa lata nie było kasy ,a teraz się znalazła uważacie wyborców za głupców won z miasta lenie i nieudacznicy 20:16, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wstyd dla miasta!Wstyd dla miasta!

2 0

Nie polecam! Obsługa jest tak niemiła, tak opryskliwa, że to wstyd dla miasta. Statek miał być promocją Grudziądza a nie opcją zniechęcająca turystów. Rejsy nie wypływają o pełnych godzinach, tylko tak jak panom wygodnie. Przyjechałam z rodziną rano w niedzielę przed 12:00. Dowiedziałam się, że statek niedawno wypłynął, więc postanowiliśmy z dzieckiem przyjechać w godzinach wieczornych. Rejsy do 20:00, to totalna bzdura. Czekaliśmy na statek od 18:30. Zebrała się grupka ludzi (razem było nas 10). Państwo, którzy również czekali zostali poinformowani, że najbliższy rejs będzie ostatnim- to prawda. Ostatni rejs POWINIEN być o 19:00. Przypłynął statek o 19:05, a pan raczył oznajmić, że on już nie wypływa. Ludzie zbulwersowani.. Dlaczego nie wypływa? Przecież rejsy odbywają się do godz. 20..! Ale odpowiedz była oziębła- "To był ostatni rejs. My chcemy tu wszystko zakończyć do 20:00." Zapytałam dlaczego w takim razie nie ma informacji, że ostatni rejs jest o 18:00, bo przecież to wprowadzanie ludzi w błąd, a pan odpowiedział, że to nie jego problem, a on chce już iść do domu. Dzieci zaczęły płakać, Zdesperowana pani powiedziała, że ma ten pan powiedzieć dziecku, że nie popłynie, mimo, że teraz powinien być ostatni kurs. Pan zaśmiał się i spytał któremu z pełną gotowością do aroganckiego zachowania względem dziecka. To kpina i wstyd dla miasta! 09:32, 23.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone