Zamknij

Olimpia bez bramek i bez punktów - fotorelacja

14:02, 15.04.2018 ŁP Aktualizacja: 14:17, 15.04.2018
Skomentuj

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii nie polepszyli swojej sytuacji w tabeli Nice 1 ligi. Podopieczni trenera Dariusza Kubickiego przed własną publicznością przegrali 0:1 z GKS Tychy.

Już pierwsza połowa pokazała, że goście do Grudziądza przyjechali po komplet punktów. Aktywny od początku był wypożyczony do GKS-u z Miedzi Legnica, Jakub Vojtus. Z kolei po stronie Olimpii najlepszą okazją popisał się w 12. minucie Filip Jazvić, który po przebiegnięciu kilkunastu metrów zdołał uderzyć na bramkę Jałochy. Futbolówka ostatecznie minęła nieznacznie bramkę przyjezdnych.

Po zmianie stron zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Najpierw Patryka Królczyka uratował słupek, a następnie minimalnie niecelny strzał Vojtusa.

W 53. minucie goście stanęli przed idealną wręcz okazją do wyjścia na prowadzenie. Piłkę na jedenastym metrze ustawił wspomniany wcześniej Vojtus. Ostatecznie jednak, napastnik GKS-u Tychy nie trafił w bramkę. Na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy rezultat.

Co nie wydarzyło się kilka minut po wznowieniu, to stało się na kwadrans przed końcem. Świetne dośrodkowane z lewej strony boiska pewnym strzałem głową wykończył Maciej Mańka.

Wynik spotkania pomimo licznych prób ze strony Olimpii nie uległ już zmianie. Grudziądzanie przegrali drugi mecz w rundzie wiosennej. Po 90-minutowej rywalizacji z GKS-em Tychy, sytuacja w tabeli podopiecznych trenera Dariusza Kubickiego nie poprawiła się. "Biało-zieloni" wciąż plasują się na 15. miejscu w Nice 1 lidze.

Olimpia: 23. Patryk Królczyk - 3. Adrian Bielawski (79, 20. Daniel Feruga), 24. Matic Žitko, 33. Tomasz Wełna, 97. Adrian Klimczak - 90. Filip Jazvić, 8. Kamil Kurowski, 6. Robert Candrea, 10. Mario Martínez, 9. Marcin Kaczmarek (66, 17. Eusébio Bancessi) - 13. Ante Vukušić (73, 11. Volodymyr Koval).

Tychy: 91. Konrad Jałocha - 13. Mateusz Grzybek, 4. Marcin Biernat, 27. Daniel Tanżyna, 33. Dawid Abramowicz - 5. Maciej Mańka (83, 9. Michał Fidziukiewicz), 31. Keon Daniel, 93. Łukasz Bogusławski, 25. Kamil Zapolnik, 11. Nikolas Wróblewski (70, 26. Paweł Kaczmarczyk) - 17. Jakub Vojtuš (79, 6. Łukasz Matusiak).