Grudziądz wygrywa w derbach i jest bliżej utrzymania

22:45, 29.07.2018 ŁP Aktualizacja: 23:46, 29.07.2018
Skomentuj
reo

Żużlowcy MrGarden GKM Grudziądz po kilkutygodniowej przerwie wrócili do zmagań w PGE Ekstralidze i od razu wkroczyli na zwycięską ścieżkę. "Żółto-niebiescy" na własnym torze pokonali w derbowym pojedynku zawodników Get Well Toruń 49:41. "Anioły" do domów wróciły z punktem bonusowym.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch, bardzo szybko wyprowadzonych ciosów przez gości. Najpierw para Jack Holder - Paweł Przedpełski bez większych kłopotów objechała grudziądzki duet Przemysław Pawlicki - Krystian Pieszczek. W drugim biegu - tutaj akurat spodziewali się tego prawie wszyscy - juniorzy gospodarzy podwójnie przegrali ze swoimi rówieśnikami z Torunia 1:5. I tak po dwóch gonitwach Get Well był w niebie, prowadząc 10:2.

Później - podobnie jak to było w Toruniu - rozpoczęła się seria remisów. Przełamanie nastąpiło dopiero w biegu 9. Łaguta jadący w parze z Pawlickim wygrał podwójnie z braćmi Holderami. Kilka minut później Buczkowski z Lindbaeckiem powtórzyli ten wyczyn i na tablicy wyników mieliśmy remisowy rezultat.

Grudziądzanie na prowadzenie wyszli po gonitwie 13 i nie oddali go do samego końca. Ostatecznie MrGarden GKM Grudziądz wygrał w derbach 49:41, inkasując tym samym dwa meczowe punkty. Bonus pojechał zatem do Torunia.

Dla podopiecznych Jacka Frątczaka utrata szansy na zwycięstwo oznacza znaczące zmniejszenie szans na udział w play off. Do tego Get Well stracił kolejnego zawodnika. Na początku meczu do szpitala odwieziony został Rune Holta. U zawodnika z Torunia stwierdzono złamaną nogę.

Dla żużlowców z naszego miasta dzisiejsza wygrana jest długo wyczekiwanym odbiciem się od dna. GKM po dopisaniu do swojego konta dwóch meczowych oczek awansował na 6 miejsce w tabeli.