Zamknij

Grudziądzanin Michał Marciniak podbił greckie Ateny!

14:40, 11.05.2018 | S.K
REKLAMA
Skomentuj

Michał Marciniak mieszka w Grudziądzu, waży 99,2 kg i osiąga sukcesy w trójboju siłowym. Jest to dyscyplina w której  zawodnik musi wykonać trzy zadania siłowe: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg. Zadania wymagają nie lada sprawności i siły. Łatwo w nich o kontuzję, a na czym polegają? Dla zainteresowanych wyjaśniamy:


1.Przysiad ze sztangą - podczas wykonywania zawodnik ma na sobie pas ciężarowy. Prawidłowe wykonanie tej konkurencji trójbojowej wymaga odpowiedniego ustawienia się i uchwycenia sztangi, a także właściwego ułożenia sztangi na barkach. Gdy zawodnik jest gotowy, wykonuje przysiad na tyle niski, by uda przekroczyły kąt prosty w stosunku do łydki i znalazły się poniżej linii kolan.

2.Wyciskanie sztangi z klatki piersiowej leżąc tyłem. Polega ono na tym, że zawodnik kładzie się na ławce z nogami ustawionymi na podłożu i chwyta sztangę, a następnie zdejmuje ją ze stojaka (sam lub z pomocą obsługi). Zawodnik trzyma sztangę w wyprostowanych rękach i na sygnał sędziego może rozpocząć bój - musi opuścić sztangę do klatki piersiowej, a następnie unieść ją aż do wyprostowania ramion.


3.Martwy ciąg jest konkurencją trójboju siłowego, która polega na podniesieniu sztangi z ziemi - zawodnik musi chwycić leżącą przed nim sztangę i wstać, wyprostowując kolana i utrzymując prostą postawę z barkami lekko odchylonymi do tyłu. Po raz pierwszy sztangę ważącą więcej niż 400 kg podniósł Amerykanin Jon Cole.

Wracając do mieszkańca naszego miasta, Michała Marciniaka, dowiedzieliśmy się, że mężczyzna rozpoczynał od przygody ze sportem sylwetkowym, jednak teraz rozwija się i osiąga sukcesy w trójboju siłowym, a trenuje go już 1,5 roku.  

Michał może poszczycić się srebrnym medalem z Mistrzostw Świata federacji WPA w kategorii wagowej do 100 kg. - trójboju siłowym, który zdobył w 2017 roku.  

Od kilku dni kolejnym sukcesem sportowca jest wygrana w otwartych Mistrzostwach Grecji( trójbój w kategorii do 100 kg.).

Michał Marciniak ma na swoim koncie takie rekordy życiowe jak:

Przysiad: 300 kg
Wyciskanie leżąc: 190 kg
Martwy ciąg: 290 kg

Gratulujemy Michałowi wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

(S.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone