Sukcesy zawodników Centrum Rehabilitacji z Grudziądza

10:32, 30.08.2018 J.R Aktualizacja: 11:09, 30.08.2018
Skomentuj

W Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Berlinie wzięły udział 2 zawodniczki Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka: Klaudia Maliszewska oraz Natalia Jasińska. Grudziądzanki zdobyły dwa medale.

Klaudia Maliszewska (klasa startowa F35) wywalczyła srebrny medal w pchnięciu kulą. Zawodniczka ustanowiła przy tym rekord życiowy - 8,32 m. Natalia Jasińska (klasa startowa T/F37) zakończyła zawody z brązowym medalem w skoku w dal z wynikiem 3,83 m oraz uzyskała 5. miejsce w biegu na 200 m i 400 m. Ogólnie reprezentacja Polski, łącznie z zawodnikami z niepełnosprawnością intelektualną, zdobyła na tych zawodach 61 medali (26 złotych, 15 srebrnych oraz 20 brązowych ), zajmując tym samym I miejsce w klasyfikacji medalowej. Polacy ustanowili przy tym aż 6 rekordów świata.  Był to najlepszy występ kadry paraolimpijskiej w historii.

Ponadto dwoje zawodników grudziądzkiego Klubu wzięło udział w Memoriale Kamili Skolimowskiej – Agata Krzywdzińska oraz Hubert Szuba. Na stadionie Śląskim w Chorzowie lekkoatleci wystartowali w biegu na 100 m osób niepełnosprawnych. Agata Krzywdzińska zajęła VI miejsce z wynikiem 15,55 s, a Hubert Szuba zajął VII miejsce z wynikiem 14,20 s. Był to już piąty udział zawodników Centrum Rehabilitacji w tych prestiżowym mityngu lekkoatletycznym upamiętniającym Kamilę Skolimowską. (UM)