Kolejna wygrana siatkarzy KS Stal Grudziądz

19:56, 13.01.2018 J.R
Skomentuj

W dniu dzisiejszym tj. 13.01.2018r. na Mniszek Arenie w Grudziądzu odbyło się spotkanie lidera tabeli KS Stal Grudziądz z 6 drużyną UKS OPP Kołobrzeg. Mecz na prośbę gości był opóźniony o około 10 minut. Początek spotkania był dosyć wyrównany i zacięta walka punkt za punkt. Przy stanie 10:15 goście uzyskują jednak pięciopunktowe prowadzenie i trener gospodarzy poprosił po raz kolejny o czas. Wskazówki trenera nie były skuteczne i goście nadal powiększali przewagę i pierwszy set ostatecznie wygrali 16:25. Drugi set dobrze rozpoczęli goście, ale set dosyć wyrównany. Przy stanie 12:10 gospodarze obejmują prowadzenie i w kolejnych akcjach siatkarze Piotra Gabrycha zwiększają prowadzenie w tym secie nawet do 7 punktów. Przy stanie 17:10 goście przejmują inicjatywe i odrabiają straty, ale przy wyniku 18:15 Piotr Gabrych poprosił o czas, to pomogło uspokoić grę i w ostatecznej rozgrywce wygrać drugi set 25:18. Trzeci set gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia szybko uzyskując kilkupunktowe prowadzenie, ale ambitna gra gości powoduje, że przewaga topnieje. Przy stanie 10:8 Piotr Gabrych poprosił o czas, ale to nie pozwoliło na odzyskanie inicjatywy i goście doprowadzają do wyrównania 13:13, a po chwili obejmują prowadzenie 15:17. Wtedy o czas poprosił trener gospodarzy i KS Stal ponownie wyszła na prowadzenie ostatecznie zwyciężając trzeci set 25:19. Czwarty set KS Stal rozpoczyna od asa serwisowego i obejmują prowadzenie jednak siatkarze z Kołobrzegu zacięcie walczą i mamy kolejny set - punk za punkt. Dopiero pod koniec seta gospodarze uzyskują minimalna przewagę i w rezultacie wygrywają czwarty set 25:20, a tym samym cały mecz 3:1. Zdobywając 3 punkty umacniają się na pierwszym miejscu w tabeli. Kolejny mecz 18.01.2018r. na wyjeździe z LUKS WILKI Wilczyn.