Uczeń ZST w Grudziądzu zwycięzcą zawodów Pit Bike Supermoto

18:03, 21.05.2018 S.K Aktualizacja: 20:47, 21.05.2018
Skomentuj

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Grudziądzu, Mateusz Hulewicz wziął udział w I rundzie Pucharu Polski Pit Bike Supermoto.  Startował w klasie Stock 150 Junior reprezentując klub Grudziądzkie Towarzystwo Żużlowe. W zawodach zdobył zaszczytne I miejsce.
Należy nadmienić, że był to debiut Mateusza w tego typu zawodach. W sesji rozgrzewkowej zaliczył potężnego high side’a, ale nie przeszkodziło mu to wygrać kwalifikacji zdobywając tym samym pole position, czyli pierwsze pole startowe.

W pierwszej rundzie odbyły się dwa wyścigi. Pierwszy z nich Mateusz ukończył na trzeciej pozycji. Powodem takiego stany rzeczy była usterka techniczna motocykla. Przepaliła się świeca zapłonu. Jednak drugi wyścig po usunięciu usterki ukończył już na I pozycji. W rezultacie Mateusz zakończył całą rundę wygrywając zawody.

Druga runda zaplanowana jest na 03.06.2018 r. Zespół Grudziadz365.pl życzy powodzenia i dalszych sukcesów!