Olimpia wygrywa w Katowicach i dalej jest liderem

17:13, 15.09.2018 ŁP Aktualizacja: 17:15, 15.09.2018
Skomentuj

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonali na wyjeździe Rozwój Katowice 2:1. "Biało-zieloni' po tej wygranej utrzymali się na fotelu lidera w II lidze.

Pierwsi w meczu na prowadzenie wyszli gospodarze. W 21. minucie Rozwój objął prowadzenie po trafieniu Michała Płonki. 12 minut później grudziądzanie doprowadzili do wyrównania. Bartosza Solińskiego pokonał Piotr Witasik.

Trafienie zapewniające wygraną Olimpii padło w 89. minucie. Jego autorem był Mateusz Marzec.

Rozwój: 1. Bartosz Soliński - 24. Daniel Kaletka (46, 8. Damian Niedojad), 16. Kajetan Kunka, 2. Damian Lepiarz, 6. Seweryn Gancarczyk, 7. Kamil Łączek - 27. Daniel Paszek, 10. Michał Płonka, 21. Bartosz Baranowicz (77, 15. Patryk Gembicki), 26. Przemysław Mońka - 11. Mateusz Wrzesień (85, 19. Rafał Kuliński).

Olimpia: 19. Wojciech Muzyk - 25. Damian Ciechanowski, 66. Piotr Witasik, 6. Ariel Wawszczyk, 3. Adrian Bielawski - 9. Marcin Kaczmarek (65, 15. Robert Hirsz), 26. Donatas Nakrošius, 70. Konrad Handzlik (65, 8. Mikołaj Gabor), 11. Robert Ziętarski, 10. Aghwan Papikjan (78, 17. Mateusz Marzec) - 27. Przemysław Kita (90, 30. Dariusz Kamiński).