Zamknij

2. miejsce grudziądzanki za wiedzę o samorządzie

17:48, 02.03.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Roksana Klimczak z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu zdobyła 2. miejsce w XV Regionalnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Konkurs to wspólna inicjatywa Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz rektorów trzech publicznych uczelni naszego regionu: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku.

W finale, który odbył się wczoraj, tj. 1 marca rywalizowało 27 uczniów klas gimnazjalnych i ostatnich klas szkół podstawowych z 16 szkół. Ten etap konkursu składał się z pisemnego testu i części ustnej.

Wyniki:

  1. miejsce - Bartosz Kozłowski, Zespół Szkół w Dobrzejewicach,
  2. miejsce - Roksana Klimczak, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu,
  3. miejsce - Krystian Jabłoński, Zespół Szkół w Dobrzejewicach.

Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody finansowe (fundatorem drugiej nagrody jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu). Nagrodą będzie także wyszczególnienie osiągnięć na świadectwie szkolnym, celująca roczna ocena klasyfikacyjna z zajęć edukacyjnych objętych zakresem treści konkursu i przyznanie odpowiedniej liczby punktów podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone