Zamknij

Klub Armii Krajowej przy SP 16

07:48, 12.03.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W Szkole Podstawowej nr 16 powołano Klub Historyczny im. Armii Krajowej. W naszym mieście to trzecia, obok działającej w Szkole Podstawowej nr 8 (Gimnazjum nr 7) i Zespole Szkół nr 5, tego typu jednostka.

Honorowym gościem uroczystości był  kapitan Stanisław Wierzchucki, żołnierz AK i NSZ. Ponadto wzięli w niej udział m.in. Dyrektor SP 16 Rafał Chylewski oraz Aleksandra Jankowska i Dariusz Miller, koordynatorzy szkolnych Klubów w regionie. Część artystyczną przygotowali uczniowie.

Klub w Szkole Podstawowej nr 16 składa się z uczniów klas piątych, szóstych i siódmych. Prezesem Klubu została Katarzyna Miller, a wiceprezesem Ewelina Dąbrowska. Członkostwo honorowe otrzymał kpt. Stanisław Wierzchucki, który osobiście wręczył uczniom legitymacje i odznaki przynależności do Klubu Historycznego.

Warto dodać, że głównym zadaniem Klubu będzie zapoznanie członków z wiedzą historyczną obejmującą dzieje Polski i losy obywateli w czasie zmagań o niepodległość ze szczególnym uwzględnieniem II wojny światowej i okresu powojennego. Ponadto krzewić będzie wśród młodzieży świadomość narodową i patriotyczną, kształtować postawy obywatelskie oparte na znajomości historii, tradycji i powinności wobec państwa. Te zadania Klub realizować będzie m.in. przez organizowanie sesji klubowych, wykładów i dyskusji z udziałem historyków, projekcji filmów, wystaw, spotkań ze świadkami oraz uczestnikami wydarzeń historycznych, organizację i udział w wydarzeniach patriotycznych, a także opiekę nad miejscami pamięci i godne reprezentowanie etosu Amii Krajowej. (grudziadz.pl)

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone