Zamknij

Gastronomik promował swój nowy kierunek związany z modą

18:46, 11.04.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

"Moda jest wszędzie" - pod takim hasłem w naszym mieście zorganizowano Festiwal Mody. Inicjatywa była jednym z punktów promocji otwieranego w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich kierunku kształcenia - Technik Przemysłu Mody. 

Imprezę udało się zorganizować przy współpracy z inną placówką, w której wspomniany kierunek funkcjonuje już od kilku lat. To Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy z Częstochowy, który w środowe przedpołudnie swoimi kreacjami zdominował grudziądzką Marinę. 

- Uczniowie z tej szkoły pokażą nam dzisiaj w jaki sposób przygotowują takie pokazy. Dzięki temu chcemy zachęcić gimnazjalistów do tego kierunku. Zaprezentować im wszystkie atuty podjęcia nauki właśnie w technikum przemysłu mody - opowiada Rafał Szweda, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu. 

Placówka z Częstochowy zaprezentowała trzy pokazy. Każdy powiązany z zupełnie odrębną tematyką. 

- Przyjechaliśmy do Grudziądza w dwóch celach. Po pierwsze chcemy pochwalić się tym, co robimy. Po drugie zamierzamy wspierać lokalną inicjatywę utworzenia podobnego kierunku - mówi Dariusz Zając, dyrektor Zespołu Szkół Przemysłu Mody i Reklamy w Częstochowie. 

Poza pokazami, w pozostałych salach Mariny dostępne były stoiska reklamowe wszystkich partnerów jednej i drugiej szkoły. Wszystko po to, by skutecznie zachęcić gimnazjalistów do wyboru dalszej drogi kształcenia właśnie na kierunku związanym z modą. 

- Ten kierunek jest dla wszystkich. Oczywiście łatwiej będą mieli ci kandydaci, którzy mają dodatkowe zdolności graficzne lub plastyczne - dodaje Maria Rynkowska, która w grudziądzkim "Gastronomiku" odpowiada za przedmioty związane z modą. 

Szkoła o utworzeniu kierunku technika przemysłu mody myślała już w zeszłym roku. Ówcześnie do jego otwarcia zabrakło chętnych. Tym razem - jak zapewnia dyrekcja, wraz z gronem pedagogicznym - ma być zupełnie inaczej. 

Kolejnym elementem promocji wspomnianego kierunku będą drzwi otwarte. Te zaplanowano na połowę maja. 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone