Zamknij

Sztuka bez granic, czyli Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

16:09, 08.05.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

W grudziądzkim klubie Akcent odbył się VIII Przegląd Teatralny zorganizowany z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Nie brakowało teatralnych scenek, muzycznych występów oraz recytowanych wierszy znanych poetów. 

- Ten dzień jest dla nas szczególny. To szansa dla tych osób na zaprezentowanie swoich bardzo nieprzeciętnych talentów artystycznych - mówi Małgorzata Spychalska z Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu. 

Forma prezentacji, na którą decydowały się kolejne szkoły i zespoły była dowolna. 

- To najczęściej są krótkie scenki teatralne z konkretnym przesłaniem. Nie brakuje również występów tanecznych oraz wokalnych - dodaje przedstawicielka placówki, który rok rocznie organizuje przegląd. 

Na taneczną formę przekazania własnego talentu zdecydowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 z naszego miasta. Ich tematem przewodnim było uzależnienie od papierosów. 

- To trudny temat, ale niezwykle potrzebny do przekazywania innym. Nasze próby trwały bardzo długo. Do tego mamy w szkole kolegę, który narysował nam piękny plakat, idealnie pasujący do tematu - opowiada Martyna Tomaszewska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 15 w Grudziądzu. 

O trudach przygotowań do swojego występu wiedzą również sami organizatorzy. 

- Zdajemy sobie sprawę, że niektóre zespoły swoje próby rozpoczynają już na 3 miesiące przed przeglądem. Wystawienie miejscami 15-minutowej scenki z dialogami i występem muzycznym to spore przedsięwzięcie - dodaje Małgorzata Spychalska. 

W tegorocznej edycji przeglądu najlepsza okazała się Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Zespole Szkół nr 26 z Torunia. 
 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone