Zamknij

Nowe e-legitymacje dla uczniów już od września

21:57, 08.05.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Już od września szkoły będą mogły wydawać uczniom nowe e-legitymacje w postaci plastikowych kart. Szefowa MEN Anna Zalewska 26 kwietnia podpisała rozporządzenie w tej sprawie

Jak będą wyglądać nowe legitymacje szkole i co będą zawierać? W rozporządzeniu MEN określono, że legitymacja szkolna lub przedszkolna w postaci elektronicznej wyglądać będzie jak karta do bankomatu.

Na awersie karty umieszczone będzie zdjęcie ucznia, jego imię i nazwisko, data urodzenia, numer PESEL, adres zamieszkania oraz nazwa i adres szkoły. W prawym rogu karty znajdzie się symbol mikroskopu.

Na rewersie kart będzie informacja o uprawnieniu posiadacza legitymacji do ulg przy przejazdach środkami publicznego transportu. Pod nią będzie osiem miejsc na naklejki holograficzne potwierdzające ważność legitymacji.

Rozporządzenie wprowadza również nowe przepisy odnoszące się do procedury uwierzytelniania świadectw, indeksów, aneksów, dyplomów i zaświadczeń oraz wydawania apostille (potwierdzenie autentyczności) do tych dokumentów, nowy wzór świadectwa. Dokument doprecyzowuje również przepisy odnoszące się do zabezpieczeń druków świadectw, dyplomów i zaświadczeń w zakresie odnoszącym się do oznakowania literowego i cyfrowego świadectw dojrzałości, aneksu do świadectw dojrzałości oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego.

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone