Zamknij

Młodzież rywalizowała w konkursie obcojęzycznych piosenek

12:50, 10.05.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

W Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się piąta edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Uczestnicy tradycyjnie stanęli do rywalizacji w dwóch kategoriach – szkół podstawowych oraz gimnazjum.

- Nasi nauczyciele kilka lat temu zauważyli potrzebę organizacji takiego przeglądu muzyki. Nie było podobnych zmagań w innych szkołach – mówi Marlena Treichel, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Grudziądzu.

Konkurs tradycyjnie cieszył się sporym zainteresowaniem. Zgłoszenia napłynęły z 15 szkół podstawowych oraz 5 funkcjonujących jeszcze placówek z klasami gimnazjalnymi. Łącznie w całym przeglądzie wystąpiło ponad 70 uczniów. Wszystkie występy oceniane były przez specjalnie powołaną z tej okazję komisję jurorów. 

- Zwracaliśmy uwagę na jakość wykonania, dynamikę oraz poprawność. Liczył się również repertuar dobrany pod każdego uczestnika - informuje Adrian Woźniak, jeden z organizatorów całego konkursu. 

W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się Dominika Raczyńska z Jeżewa. Z kolei wśród gimnazjalistów zwyciężył Mateusz Kalinowski z SP nr 8 (dawniej Gimnazjum nr 7). 

- Bardzo się cieszę, że moje wykonanie przekonało jurorów do przyznania mi pierwszej nagrody. Zawsze gdy występuję daje z siebie wszystko. To zwycięstwo jest dla mnie sporą motywacja do dalszego działania - przyznaje Mateusz Kalinowski. 

Piąta edycja zmagań przeszła do historii. Być może dla niektórych artystów był to pierwszy krok do poważnej, muzycznej kariery. 

- Ci znani z telewizji artyści też kiedyś musieli zaczynać w podobny sposób - dodaje dyrektor szkoły. 

Za rok - jak zapewniają organizatorzy - będzie więc kolejna szansa na pierwszy krok ku wielkiej karierze na muzycznej estradzie.  
 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone