Zamknij

Odsłonili tablicę upamiętniającą żyjących w Grudziądzu Żydów

18:50, 18.06.2018 | RED
REKLAMA
Skomentuj

Nasze miasto zyskało nową tablicę. W budynku Urzędu Stanu Cywilnego odsłonięto tablicę, która upamiętnić ma żyjącą na terenie Grudziądza społeczność żydowską. Za projektem stoją uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. 

Wszystko zaczęło się po wizycie w naszej szkole koordynatorów z projektu "Szkoła Dialogu". Potem zorganizowaliśmy spacer śladami grudziądzkich żydów oraz przygotowaliśmy odsłonięcie tablicy - opowiada Oskar Kaczmarek, uczeń II LO w Grudziądzu. 


Głównym fundatorem tablicy był Jonny Daniels z fundacji The Depths, który specjalnie z okazji jej odsłonięcia zjawił się w naszym mieście osobiście. 

Skontaktowała się z nami Anna Goszka z miejscowej szkoły. Pomysł bardzo mi się spodobał i postanowiliśmy wesprzeć tę inicjatywę. Czuję ogromny sentyment przyjeżdżając do Grudziądza, ponieważ mam tu swoje korzenie - twierdzi darczyńca. 


Po samym spotkaniu, gdy emocje opadły, przyszedł czas na podziękowania. 

Do naszej akcji przyłączyło się wiele firm i prywatnych podmiotów. Szczególnie jednak chcę podziękować moim uczniom, bez których nie byłoby tego wszystkiego. Ich zaangażowanie naprawdę jest godne sporej uwagi - dodała Anna Goszka, nauczycielka historii w II LO. 

(RED)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

MichałMichał

0 0

Żydów, jako naród, piszemy z dużej litery, tak jak Polaków. Pozdrawiam 09:11, 19.06.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ŁPŁP

0 0

Słuszna uwaga poprawione 09:54, 19.06.2018


© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone