Zamknij

Rozstrzygnięcie rejonowego etapu konkursu o wielkich Polakach

13:51, 08.02.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

W Urzędzie Miejskim podsumowano rejonowe zmagania VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach. Awans do finałowych zmagań w Toruniu wywalczyła czwórka uczniów szkół gimnazjalnych. 

Każdego roku motywem przewodnim wspomnianego konkursu jest życie innego patrona. Tym razem organizatorzy zdecydowali się na Św. s. Faustynę Kowalską. 

- Szukaliśmy kogoś kto być może zainspiruje po konkursie naszą młodzież - mówi ks. Paweł Nowogórski, dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku oraz jeden z organizatorów konkursu wiedzy. 

Zainteresowanie taką formą międzyszkolnej rywalizacji jest coraz większe. Etap rejonowy rozegrano w pięciu miejscowościach naszego regionu. 

- Rywalizowaliśmy w Grudziądzu, Inowrocławiu, Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku - wylicza wspomniany przed momentem kapłan. 

Finał zaplanowano w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Awans do niego wywalczyło czterech najlepszych uczniów z etapu rozgrywanego w naszym mieście. 

- To dla mnie ogromne zaskoczenie. Nie spodziewałam się takiego wyniku - twierdzi Kamila Kosela z Wąbrzeźna, która wygrała grudziądzkie eliminacje. 

Celem konkursu - poza wygraniem finału - jest również zaszczepienie wśród młodzieży pewnych cech, którymi charakteryzują się kolejni patroni. 

- To była niezwykle odważna kobieta. Naprawdę jej życie jest warte zapoznania się z nim bliżej - dodaje uczennica wąbrzeskiego gimnazjum. 

Dodatkowo - dzięki wsparciu prezydenta Grudziądza - dla najlepszej uczestniczki etapu rejonowego w naszym mieście ufundowano rower. 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone