Zamknij
REKLAMA

62-latek posiadał amunicje i broń bez zezwolenia

16:31, 07.12.2017 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Postronna osoba przekazała policjantom Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu znalezioną saszetkę, w której znajdowała się broń gazowa. Mundurowi bardzo szybko ustalili jej właściciela, który stawił się w jednostce. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, który… nie miał pozwolenia na broń. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji. Na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec niego dozór i poręczenie majątkowe.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj (05.12.2017) ok. godz. 14:00. Do oficera dyżurnego grudziądzkiej komendy zadzwonił mężczyzna z informacją, że przed jednym z centrów handlowych znalazł saszetkę, w środku której znajdował się przedmiot przypominający broń palną. Policjanci udali się we wskazane miejsce, i zabezpieczyli znalezioną rzecz.

Okazało się, że jest to rewolwer hukowo-gazowy. Mundurowi bardzo szybko ustalili właściciela saszetki, który stawił się w komendzie. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się… że nie ma on pozwolenia na broń. 62-latek tłumaczył się, że w trakcie zakupów wyszedł na zewnątrz na papierosa i tam przez przypadek na ławce zostawił swoje rzeczy, a broń zakupił legalnie w Niemczech i nie wiedział, że w Polsce wymagane jest na nią pozwolenie. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji. Na wniosek policjantów, prokurator zastosował wobec niego dozór i poręczenie majątkowe w kwocie 2000zł. (policja.pl)

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone | 2018