Przełamanie Olimpii Grudziądz! Jazvić i Podlogar dają wygraną

21:06, 17.03.2018 ŁP Aktualizacja: 23:31, 17.03.2018
Skomentuj

Piłkarze Olimpii Grudziądz w końcu przerwali fatalną serię 7 kolejnych spotkań bez punktowej zdobyczy. "Biało-zieloni" po niezwykle emocjonującej końcówce ograli zespół Bytovii Bytów 2:1.

W pierwszej połowie stroną dominującą na boisku byli grudziądzanie. Podopieczni trenera Dariusza Kubickiego przez jej większą część przebywali na stronie gości. Dobra gra Olimpii efekt przyniosła w 20. minucie. Po dobrze wykonanym rzucie rożnym najpierw skiksował Marcin Kaczmarek, a chwilę później Filipa Jazvicia zatrzymał Michał Szromnik. Futbolówka powędrowała na prawą stronę do Damiana Michalika, który dograł do Jazvicia. Tym razem chorwacki zawodnik wpakował piłkę do bramki.

Olimpia w pierwszej połowie mogła jeszcze podwyższyć wynik. Ogromną nieskutecznością popisywał się jednak Volodymyr Koval.

Po zmianie stron odważniej zaczęli grać przyjezdni. Mimo to, gospodarze zdołali zdobyć kolejną bramkę. W 66. minucie do siatki trafił Koval. Kilka sekund później arbiter uznał, że napastnik Olimpii był jednak na pozycji spalonej i nie uznał gola.

Dokładnie 8 minut później na tablicy wyników mieliśmy już remis. Ogromne zamieszanie w polu karnym grudziądzkiego zespołu wykorzystał Łukasz Wróbel. Sporą niefrasobliwością  w tym przypadku popisali się defensorzy Olimpii, którzy w przeciągu kilkunastu sekund pozwolili oddać piłkarzom z Bytowa trzy strzały na bramkę Wojciecha Małeckiego.

Na utratę bramki natychmiast zareagowali gospodarze. Najpierw w doskonałej sytuacji Jazvicia zatrzymał Szromnik. Kilka chwil później przy strzale wprowadzonego wcześniej na boisko Mateja Podlogara (85. minuta) był już bez szans. Olimpia ku ogromnej radości swoich kibiców ponownie wyszła na prowadzenie, którego pomimo wielu nerwów w ostatnich minutach meczu nie oddała.

Sobotnia wygrana piłkarzy z naszego miasta jest pierwszym od 1 października. Ówcześnie grudziądzanie na własnym stadionie pokonali Górnika Łęczna 1:0.

Olimpia po wygranej z Bytovią Bytów nadal zajmuje 15. miejsce w ligowej tabeli. Do bezpiecznej pozycji "Biało-zieloni" tracą obecnie 3 oczka.