Zamknij
REKLAMA

Bardzo zła jakość powietrza w Grudziądzu - zostań dziś w domu

21:43, 08.01.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Wystarczy temperatura poniżej zera a czujniki jakości powietrza alarmują. Powietrze w Grudziądz jest w tej chwili (godz 21.30 08.01.2018r.) podobne jak na Śląsku - bardzo złe. Informacja przy czujniku: Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu. Norma PM10 przekroczona jest aż o 982% a to dopiero początek. Prognozy pogody nie są optymistyczne bowiem wyż będzie się utrzymywał a brak wiatru sprawi, że jakość powietrza będzie fatalna. W Grudziądzu najgorsze powietrze jest w centrum, ale również w Mniszku normy są znacznie przekroczone. Przyczyna tej sytuacji jest dosyć prosta - mieszkańcy spalają w domowych piecach duże ilości śmieci. Zróbmy coś z tym. W tym roku Straż Miejska ma już odpowiedni sprzęt do kontroli palenisk. Dbajmy o nasze zdrowie. Jak widzisz kopcący komin u sąsiada zadzwoń na Straż Miejską.

Jakość powietrza możemy sami kontrolować instalując specjalną aplikację na komórce lub na stronie tutaj

Smog zawiera substancje toksyczne i rakotwórcze. Według danych Unii Europejskiej z powodu smogu umiera w Polsce ponad 40 tys. osób rocznie. Długotrwałe narażenie na smog zwiększa m.in. ryzyko nowotworów. Szczególnie groźny dla naszego zdrowia jest benzo(a)piren - rakotwórczy związek chemiczny. 

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

jaja

0 0

podobno straż miejska ma super samochód do ścigania takich palaczy śmieci, wystarczy się przejechać wieczorkiem po mieście nie jest to trudne, ale oni chyba pracują do 15 hihi 09:11, 09.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

0 0

dzisiaj wieje więc można oddychac
23:11, 13.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone