Zamknij

Radny z PO chce usunięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego z Grudziądza?

14:10, 09.01.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

Czy popiersie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, które stoi na skwerze przy ul. Wybickiego zostanie usunięte? Taką petycję do władz Grudziądza wystosował radny Platformy Obywatelskiej, Paweł Napolski. Jak sam twierdzi - w ten sposób chce ukazać hipokryzję rządzących z Prawa i Sprawiedliwości. 

O co chodzi? 

Aby odpowiedzieć na powyższe pytanie należy cofnąć się nieco w czasie. 27 grudnia 2017 roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak ogłosił, że 20 grudnia 2017 roku w Polsce skończył się komunizm. Wypowiedzi tej udzielił podczas wywiadu z dziennikarzem Polskiego Radia. 

- Idąc tym tropem, wszystkie wydarzenia, które miały miejsce przed tym dniem są komunistyczne. Więc prezydent Lecha Kaczyński sprawował swoją funkcję podczas komunizmu - twierdzi radny Paweł Napolski. 

Dzień po wypowiedzi ministra, obecny Prezydent RP, Andrzej Duda podpisał ustawę, która mówi o zakazie propagowania komunizmu. Zgodne z jej treścią właściciele nieruchomości są zobowiązani do usunięcia wszelkich pomników i monumentów nawołujących do wspomnianej epoki. Termin upływa 31 marca 2018 roku. 

Nie chodzi o usunięcie pomnika?

- Swój wniosek złożyłem, by pokazać hipokryzję, którą nacechowane są obecne rządy polityków Prawa i Sprawiedliwości - mówi rajca. 

W tej sytuacji nie chodzi o usunięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego. Sam radny spodziewa się odmowy ze strony władz miasta. 

- Rząd w takich sytuacjach sam strzela sobie w kolano - dodaje Paweł Napolski 

Oburzenie w sieci 

Kilka chwil po tym, jak wspomniany samorządowiec opublikował swoją petycję na portalach społecznościowych - swoje oburzenie wyrazili internuaci. 

- Dzięki takim akcjom coraz bardziej odsuwa Pan swoją wiodącą partię od władzy - czytamy w komentarzach pod postem Pawła Napolskiego. 

- Być może nie wszyscy zrozumieli moje pismo. Wystarczy przeczytać je ze zrozumieniem - odpowiada jego autor. 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

chory?chory?

0 0

Ten radny to ja nie wiem skad sie wzial... niech sie wezmie za to co naprawde wazne!! 17:13, 09.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

goscgosc

0 0

Pan Napolski jeszcze 5 lat temu biegał za panem Malinowskim po UM i nosił mu teczkę.A teraz albo ma ochotę na piwko nad Wisła albo wywołac dziwne komentarze .Wszystko by zaistnieć bo naprawdę to niewiele ma do zaoferowania nam jako radny. 21:21, 10.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone