Zamknij

Nie będzie konsultacji społecznych w sprawie ronda nad Wisłą

17:27, 09.01.2018 | KZ
REKLAMA
Skomentuj

Jak bumerang powraca temat kontrowersyjnego pomysłu urzędników w związku z zalaniem asfaltem ronda nad Wisłą. Towarzystwo Upiększania Miasta "Klimek" na początku grudnia bieżącego roku złożyło zapytanie o możliwość przeprowadzenia konsultacji społecznych w tej sprawie. Kilka dni temu przedstawiciele wspomnianej organizacji otrzymali odpowiedź. 

Propozycja zmiany nawierzchni ronda od samego początku budzi sporo kontrowersji wśród mieszkańców Grudziądza. Najpierw swój sprzeciw w tej sprawie zgłosili radni "Obywatelskiego Grudziądza". Później na spotkaniu z mediami swoje obawy przedstawili członkowie Towarzystwa Upiększania Miasta "Klimek", którzy domagali się konsultacji społecznych. 

W tej ostatniej sprawie złożone zostało nawet pismo na ręce władz miasta. Po kilku tygodniach przyszła odpowiedź. 

Niemożliwe jest przeprowadzenie konsultacji społecznych w każdej sprawie, bowiem mieszkańcy oczekują przede wszystkim szybkiej realizacji różnych zadań inwestycyjnych, modernizacyjnych czy remontowych - czytamy w piśmie skierowanym do członków towarzystwa, którzy natychmiast na społecznościowych portalach zaczęli zadawać pytania. 

W jakiej sprawie społecznej i kiedy zarządził konsultacje społeczne? - piszą na swoim profilu. 

Dlaczego władze miasta nie zdecydowały się na przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami w sprawie nawierzchni wspomnianego ronda? 

 Towarzystwo Upiększania Miasta jest przeciwne przedsięwzięciom realizowanym przez Urząd Miejski. Poddajecie Państwo krytyce prawie wszystkie nasze projekty - czytamy dalej w piśmie z grudziądzkiego magistratu. W dalszych słowach zarzuca się organizacji działania związane z politycznym ukierunkowaniem. 

TUM nie jest zaangażowane politycznie. Nie jesteśmy organizacją polityczną - odpowiada Zofia Chlebowska, szefowa towarzystwa. 

Wcześniej w tej sprawie wypowiadali się również pracownicy Zarządu Dróg Miejskich. 

Zimą w tym miejscu jest niezwykle ślisko i często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Asfalt powinien rozwiązać ten problem - mówił Łukasz Cybulski z Zarządu Dróg Miejskich. 

To zdanie również w swojej odpowiedzi do członków towarzystwa skierował prezydent Robert Malinowski. 

[ZT]70388[/ZT]

[ZT]70186[/ZT]

 

(KZ)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone