Zamknij

Popiersie Lecha Kaczyńskiego nie zniknie z Grudziądza

18:04, 10.01.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj informowaliśmy o pomyśle radnego Platformy Obywatelskiej Pawła Napolskiego o usunięcie ze skweru przy u. Wybickiego popiersia byłego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Dzisiaj komentarza w tej sprawie udzielił grudziądzki ratusz. 

Radny Napolski złożył w magistracie pismo, w którym informował o konieczności usunięcia popiersie Lecha Kaczyńskiego w związku z podpisaną przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawą o dekomunizacji. 

27 grudnia 2017 roku Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak ogłosił, że 20 grudnia 2017 roku w Polsce skończył się komunizm. Wypowiedzi tej udzielił podczas wywiadu z dziennikarzem Polskiego Radia. 

Idąc tym tropem, wszystkie wydarzenia, które miały miejsce przed tym dniem są komunistyczne. Więc prezydent Lecha Kaczyński sprawował swoją funkcję podczas komunizmu - twierdził radny Paweł Napolski. 

Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedź ze strony władz miasta w tej sprawie. 

Nie zamierzam podejmować żadnych działań zmierzających do usunięcia pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Grudziądzu. Współpracowałem ze Społecznym Komitetem Budowy Pomnika, wskazaliśmy m.in. teren, na którym pomnik ma stanąć. Nie zgadzam się z tezami wygłoszonymi przez Radnego Pawła Napolskiego, ale nie będę negował tych argumentów, bowiem każdy ma prawo do swoich poglądów - mówi Prezydent Grudziądza, Robert Malinowski. 

Popiersie Lecha Kaczyńskiego na skwerze przy ul. Wybickiego pojawiło się w kwietniu 2015 roku. 

[ZT]70393[/ZT]

 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone