Zamknij

Nowe nazwy 4 ulic w Grudziądzu

18:05, 06.02.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wydał zarządzenie zastępcze, którym zmienił nazwy 4 grudziądzkich ulic. Po przeprowadzonej analizie prawnej Prezydent Grudziądza Robert Malinowski podjął decyzję o nieodwoływaniu się od tego postanowienia.

Zmiany dotyczą następujących ulic:

  • ul. Leona Kruczkowskiego nadano nazwę ul. gen. Kazimierza Sosnkowskiego,
  • ul. Lucjana Szenwalda nadano nazwę ul. Czesława Szachnitowskiego,
  • ul. Buczka nadano nazwę ul. Gryfa Pomorskiego,
  • ul. 6 Marca nadano nazwę ul. Anny Walentynowicz.

Zarządzenie zastępcze obowiązywać będzie od 9 lutego br.

Zmiana nazwy ulicy dokonana na podstawie ustawy nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę poprzednią. Pisma oraz postępowania sądowe i administracyjne w sprawach dotyczących ujawnienia w księgach wieczystych oraz uwzględnienia w rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych zmiany nazwy dokonanej na podstawie ustawy są wolne od opłat.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał zarządzenie zastępcze w ramach tzw. ustawy dekomunizacyjnej, na mocy której obowiązuje zakaz propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Zapisy ustawy choć dają nam możliwość odwołania się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego niestety nie pozwalają mieć nadziei na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Dlatego postanowiłem zastosować się do decyzji Wojewody Kujawsko-Pomorskiego - mówi prezydent Robert Malinowski.

Zarząd Dróg Miejskich zamówi odpowiednie tabliczki z nowymi nazwami ulic i zamontuje je po ich otrzymaniu.

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone