Zamknij
REKLAMA

Lodowisko w Grudziądzu z najlepszym sezonem od 5 lat

14:33, 12.03.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

Grudziądzkie lodowisko nieczynne jest już od zeszłego tygodnia. Po kilku miesiącach działalności przyszedł czas na podsumowanie tegorocznego poziomu zainteresowania taflą w parku miejskim. 

- W tym sezonie sprzedaliśmy 20.412 biletów wstępu, a 10.159 razy wypożyczano łyżwy - podaje Izabela Piwowarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu. 

Nie poznaliśmy jeszcze ostatecznego podsumowania kosztów działania lodowiska. 

- Ostatnia faktura rozliczeniowa za energię elektryczną przyjdzie za kilka tygodni, a to jeden z największych kosztów funkcjonowania lodowiska - dodaje szefowa MORiW. 

Wiadomo, że w rubryce dochodów zapisać możemy kwotę 95.913 zł.

W tym roku przy obsłudze lodowiska pracowało 7 pracowników obsługi oraz kierownik parku. 

Niedawno pisaliśmy o sporym zainteresowaniu lodowiskiem, w szczególnie przez okres zimowych ferii. Młodzież, która brała udział w zajęciach z instruktorem często dopytywała o możliwość przedłużenia działalności ślizgawki w tym roku. Zapytaliśmy więc władze spółki o warunki, które musiałyby zostać spełnione, by faktycznie z tafli można było korzystać nieco dłużej. 

- Aby lodowisko było czynne, musi utrzymywać się temperatura nie przekraczająca 10 stopni w plusie. Bardzo trudno uzyskać takie warunki nawet w marcu na otwartym powietrzu. W tym roku po raz pierwszy w historii istnienia lodowiska przedłużyliśmy jego działanie na marzec, bo pozwoliły na to warunki pogodowe - odpowiada Izabela Piwowarska. 

Na kolejną okazję do spróbowania swoich sił na tafli lodu trzeba więc poczekać do kolejnej zimy. 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone