Zamknij

Skarbówka w Grudziądzu czeka na PIT-y do końca kwietnia

21:56, 15.04.2018 | S.K.
REKLAMA
Skomentuj

Tradycyjnie, jak co roku, każdy podatnik ma obowiązek rozliczyć się z fiskusem. Grudziądzanie mają kilka sposobów na dostarczenie deklaracji. Zeznanie podatkowe można złożyć osobiście w Urzędzie Skarbowym przy ul. Droga Łąkowa 23, za pomocą darmowego programu do PIT , wysłać przez Internet  lub tradycyjną pocztą. Przy czym pamiętajmy, że decyduje data doręczenia i jeśli zostało mało czasu, warto zastanowić się, czy przesyłka dotrze na czas. Rozliczyć musimy się do 30.04.2018 r., który przypada w poniedziałek. Od nowego roku obowiązuje także nowy druk PIT 2018.

Warto pamiętać również o zmianach w tegorocznych rozliczeniach, a te wpłyną na portfele większości podatników. Najistotniejsza aktualizacja dotyczy wysokości kwoty wolnej od podatku, która w 2017 roku wyniosła 6600 zł.

Rozliczając pity za 2017 rok opłaca się skorzystać z możliwości przekazania 1%,  gdyż w ten sposób sami decydujemy do kogo trafi część naszego podatku. Przekazując 1 % dla OPP  nie tracimy ani złotówki. Jest to kwota odliczana z podatku należnego, który  i tak musimy przekazać na rzecz Skarbu Państwa. Jeśli nie dostanie jej OPP, trafi do kiesy państwowej.

Dodajmy, że grudziądzka skarbówka czeka łącznie na ok. 55 tys. zeznań podatkowych.

(S.K.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone