Zamknij

Pojawiła się nowa szansa na dofinansowanie In Vitro w Grudziądzu

14:47, 15.05.2018 | ŁP
REKLAMA
Skomentuj

Zwolennicy dofinansowania z miejskiej kasy zabiegów zapłodnienia metodą In Vitro być może w przyszłości będą mieli powody do radości. Tym razem próbę przekonania władz miasta w sprawie opracowania grudziądzkiego programu niepłodności podjął poseł Platformy Obywatelskiej, Tomasz Szymański. 

Grudziądzki parlamentarzysta wystosował do prezydenta naszego miasta, Roberta Malinowskiego pismo z prośbą o pozytywne rozpatrzenie możliwości dofinansowania wspomnianej metody z kasy lokalnego samorządu. 

- 16 listopada 2015 roku nastąpiło zaprzysiężenie rządu PiS. Od tego czasu "dobra zmiana" zaczęła pokazywać swoje prawdziwe oblicza. Jedną z pierwszych decyzji podjętych przez nowego Ministra Zdrowia była likwidacja wprowadzonego przez PO "Programu - Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego". W tamtym momencie metoda in-vitro stała się nieosiągalna dla wielu polskich małżeństw - czytamy w oficjalnym liście skierowanym do prezydenta Roberta Malinowskiego. 

Poseł zaapelował do obecnego włodarza miasta o możliwość przygotowania odpowiednich środków finansowych w budżecie na przyszły rok. 

- Zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o przygotowanie grudziądzkiego programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego oraz zagwarantowanie jego finansowania w budżecie miasta na 2019 rok - pisze parlamentarzysta. 

Radni byli na tak, Wojewoda na nie 

Na sesji 28 lutego wprawdzie udało się uchwalić uchwałę w tej sprawie, ale unieważnił ją wojewoda z powodów formalnych. Jak tłumaczył wtedy Adrian Mól, rzecznik Mikołaja Bogdanowicza, według przepisów to miasto powinno przygotować taki program, po rozpoznaniu potrzeb zdrowotnych w gminie, a nie może to być inicjatywa obywatelska jak było to w przypadku grudziądzkiej uchwały.

[ZT]71074[/ZT]

 

(ŁP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone