Zamknij
REKLAMA

Brama Wodna w Grudziądzu na sprzedaż

22:19, 15.05.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Na najbliższej sesji Rady Miasta jeden z punktów porządku obrad przewiduje głosowanie nad uchwałą zezwalającą Prezydentowi Grudziądza na sprzedaż Bramy Wodnej z bonifikatą. Z wnioskiem o umożliwienie nabycia w drodze bezprzetargowej wystąpiło do Urzędu Miasta Muzeum w Grudziądzu.

Muzeum jako instytucja z dużym doświadczeniem w administrowaniu obiektami o charakterze zabytkowym – wpisanymi do rejestru zabytków, gwarantuje utrzymanie i zachowanie walorów historycznych przekazanego obiektu. 

Zgodnie z wnioskiem Muzeum proponuje się podwyższenie bonifikaty do 99% bonifikaty od ceny sprzedaży budynku Bramy Wodnej, której wartość została określona w operacie szacunkowym, sporządzonym przez rzeczoznawcę majątkowego na kwotę 314.000,00 złotych.
Po zastosowaniu tej bonifikaty cena sprzedaży budynku wynosić będzie 3140,00 złotych.

(..) po przeniesieniu Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego oraz Biura Strefy Płatnego Parkowania z Bramy Wodnej informowaliśmy, że obiekt zostanie przekazany do grudziądzkiego Muzeum.  To rozwiązanie w naszej ocenie jest najbardziej naturalne, biorąc pod uwagę bliskość Gmachu Głównego i Spichlerzy, w których mieszczą się wystawy. Przygotowany projekt uchwały jest efektem rozmów toczących się w tej kwestii pomiędzy Urzędem Miejskim a Muzeum.

pisze Magdalena Jaworska-Nizioł rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone