Zamknij
REKLAMA

Policja na konferencji „Bezpieczne dzieci na drodze”

09:46, 11.06.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W piątek (8.06.2018) w oddziale terenowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Grudziądzu odbyła się konferencja pod nazwą „Bezpieczne dzieci na drodze”  z okazji podsumowania X edycji programu „Moja karta rowerowa” W spotkaniu  uczestniczyli policjanci z garnizonu kujawsko – pomorskiego wśród których był obecny Pierwszy Zastępca Komenda Miejskiego Policji w Grudziądzu oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy. Mundurowi podkreślili, że bardzo pozytywnie oceniają wszystkie inicjatywy podjęte na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

W piątek (8.06.2018) w oddziale terenowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Grudziądzu odbyła się konferencja po nazwą „Bezpieczne dzieci na drodze”  z okazji podsumowania X edycji programu „Moja karta rowerowa”. W spotkaniu jako zaproszeni goście uczestniczyli policjanci z garnizonu kujawsko – pomorskiego  wśród których był obecny Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu mł. insp. Tomasz Szczygieł oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy podinsp. Maciej Zdunowski.

Spotkanie wraz z konferencją przygotowali inicjatorzy programu: Komendant Straży Miejskiej w Grudziądzu Jan Przeczewski, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu Marek Staszczyk i Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu Sławomira Gajewska. Uczestnicy konferencji w trakcie wystąpień zwrócili uwagę na potrzebę edukacji komunikacyjnej dzieci w szkołach i skuteczność funkcjonującego programu „ Moja karta rowerowa – czyli jak zdać na kartę rowerową” W konferencji zabrali głos także policjanci. Funkcjonariusze podkreślili, że bardzo pozytywnie oceniają wszystkie inicjatywy podjęte na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Do takich można z pewnością  zaliczyć program pod nazwą „Moja karta rowerowa”. Przez 10 letni okres funkcjonowania programu mnóstwo młodych ludzi uzyskało uprawnienia do kierowania rowerem. Mundurowi podkreślili, że karta rowerowa to nie tylko dokument uprawniający do jazdy rowerem po drogach publicznych. To nabycie niezbędnej wiedzy jak zachować się w ruchu drogowym. Z pewnością dużo bezpieczniejsze będzie dziecko na drodze, które potrafi się na niej zachować od tego, które nie zna podstawowych zasad i reguł ruchu drogowego. Policjanci podsumowali, że bardzo ważną w ruchu drogowym jest troska o bezpieczeństwo najmłodszych rowerzystów oraz, że w tych działaniach nie pozostają sami. (policja.pl)

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone