Zamknij

"Miłość szeptem mówiona" - debiutancka powieść grudziądzanki

08:38, 30.06.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W dniu 22 czerwca 2018 roku, swoją premierę miała debiutancka powieść jednej z mieszkanek naszego miasta.

„ Miłość szeptem mówiona” autorstwa Moniki Joanny Cieluch, to powieść obyczajowa z lekkim romansem w tle, która ukazała się na rynku wydawniczym w wyniku podjętej przez autorkę współpracy z Wydawnictwem Novae Res.

 Kim jest autorka i jaką historię skrywa na stronach swojej powieści?

 Monika Joanna Cieluch zadebiutowała na łamach portalu wattpad.com w marcu 2014 roku publikując jedną ze swoich prac i chociaż z początku nie traktowała pisania zbyt poważnie, pochlebne recenzje czytelników skłoniły ją do podjęcia próby znalezienia wydawcy. Tym o to sposobem, autorka nawiązała współpracę z Novae Res, której owocem jest jej debiutancka powieść.

Co dokładnie skrywa się na kartach powieści grudziądzanki?

Najłatwiej będzie odpowiedzieć, że cała paleta emocji, które nie pozwalają czytelnikowi odłożyć książki na bok. To historia młodej i zbuntowanej Brytyjki, która nie przyznaje się do swoich polskich korzeni. Zmuszona przez egocentryczną babkę spędza wakacje w polskiej wsi –Strzyczewicach, mierząc się z kwestią swojego pochodzenia, próbując przy tym przystosować się do pozbawionego luksusów życia. Czy Margaret poradzi sobie w nowej rzeczywistości i czy zadomowi się we wsi, której nazwy nie jest nawet w stanie wymówić? A może długo skrywana tajemnica rodu Murphych wyjdzie w końcu na jaw? O tym przekonacie się sięgając po lekturę.

 Niesamowicie lekkie pióro, które zachwyca strona po stronie, a przy tym żywy i plastyczny język, idealnie ubiera w obraz wyobrażenie opisywanej historii. Monika Joanna Cieluch w losy głównych bohaterów wplotła całą masę pozytywnych, jak i negatywnych emocji, umiejętnie zestawiając ze sobą namiętność z nienawiścią i miłość z przyjaźnią. Radość i smutek przeplatają się z tajemnicami przeszłości nadając historii wyjątkowego klimatu a wszystko to otoczone jest zapachem lawendy i polskiej wsi.

„Miłość szeptem mówiona” to historia przyjaźni ubranej we wszystkie barwy miłości, idealna lektura na długie letnie wieczory, która pochłania czytelnika, zacierając granice pomiędzy fikcją literacką a otaczającą go codziennością.

Książka jest dostępna we wszystkich księgarniach internetowych jak empik.com aros.pl zaczytani.pl i na niePrzeczytane.pl.

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

zofiazofia

2 0

polecam super napisana książka 23:01, 04.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone