Zamknij

500 złotych stypendium dla grudziądzan – wnioski po wakacjach

14:45, 11.07.2018 | S.K
REKLAMA
Skomentuj

Nawet pięć tysięcy złotych stypendium mogą otrzymać uzdolnieni uczniowie z regionu w ramach nowego projektu stypendialnego ,,Humaniści na start”. Planuje się objąć wsparciem 1800 osób przez trzy lata. 

- To trzeci w naszym regionie projekt stypendialny wspierający zdolną młodzież. Tym razem adresujemy go do uczniów uzdolnionych w dziedzinie nauk humanistycznych. Wcześniej uruchomione dwa programy zadedykowaliśmy osobom osiągającym sukcesy w przedmiotach ścisłych oraz  uczniom szkół zawodowych i techników. Nasze projekty stypendialne to kompleksowe wsparcie, które pomoże w kształceniu potrzebnych na rynku pracy specjalistów różnych dziedzin – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.    

Co zatem należy zrobić, aby uczniowie z naszego miasta mogli otrzymać pieniądze? Zapytaliśmy o to rzecznika Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Uczniowie/opiekunowie prawni sami składają wnioski do Urzędu Marszałkowskiego w terminie 1-30 września. Informacje o projekcie dostępne są na: humanisci.kujawsko-pomorskie.pl, na ten temat napiszemy również na portalu miejskim i w „Naszym Kurierze Grudziądzkim”. – poinformowała nas Magdalena Jaworska-Nizioł

 

Póki co my już spieszymy napisać, kto o stypendium może ubiegać się we wrześniu. O pieniądze w ramach programu ,,Humaniści na start!” może ubiegać się uczeń, który spełni łącznie następujące warunki:

  • uczęszcza do  klasy 7 lub 8 szkoły podstawowej, klasy gimnazjalnej lub do liceum, znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem szkół dla dorosłych;
  • w ostatnim zakończonym roku szkolnym, poprzedzającym nabór wniosków otrzymał promocję do następnej klasy, bądź otrzymał świadectwo ukończenia szkoły;
  • uzyskał w ostatnim zakończonym roku szkolnym średnią ocen z języka polskiego i historii na poziomie nie niższym niż 4,50 obliczoną w oparciu o świadectwo szkolne z poprzedniego roku nauki ;
  • uzyskał w jednym z trzech ostatnich, zakończonych lat szkolnych, poprzedzających nabór wniosków tytuł laureata lub finalisty konkursu lub olimpiady ujętych w wykazie nr 1 lub tytuł laureata lub wyróżnionego w konkursach lub olimpiadach ujętych w wykazie nr 2.
  • uzyskał co  najmniej dobrą ocenę z zachowania.

 

Stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy danego roku szkolnego, maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych, czyli 500 złotych miesięcznie. Można je wykorzystać między innymi na pokrycie kosztów udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły. Wysokość stypendium uzależniona jest od ocen i osiągnięć ucznia oraz rodzaju szkoły, do jakiej dana osoba uczęszcza. Na rok szkolny 2018/2019 planowane jest przyznanie łącznie w województwie 600 stypendiów, wnioski będą przyjmowane od 1 do 30 września. Kolejne dwa nabory zaplanowano na rok szkolny 2019/2020 oraz 2020/2021. 

 

 

 

 

 

 

(S.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone