Zamknij
REKLAMA

Co robić w weekend w Grudziądzu i regionie? Co?Gdzie?Kiedy?

07:52, 10.08.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Weekend w Grudziądzu zapowiada się atrakcyjnie. Zaczynamy go już dzisiaj spływem kajakowym po Kanale Starogrodzkim. W Grudziądzu jest wiele znanych miejsc, gdzie możemy popływać kajakiem. Wszyscy już słyszeli o spływach kajakowych organizowanych przez MPGN sp. z o.o. środkiem miasta po kanale Trynka, czy spływy organizowane przez MORiW po Jeziorze Rudnickim Wielkim, czy po Wiśle. Okazuje się, że są jeszcze miejsca nie odkryte pod tym względem. Takim miejscem jest Kanał Starogrodzki, który kończy swój bieg na wysokości Osiedla Rządz. Na pomysł zorganizowania takiego spływu wpadł Prezes Zarządu KS Stal Grudziądz Zenon Różycki. Odbędzie się on w najbliższy piątek 10 sierpnia o godzinie 17.00. Długość trasy to około 5km. Start zaplanowany jest w miejscowości Sosnówka a meta na zaporze wodnej na wysokości Osiedla Rządz. Uczestników spływu kajakowego na miejsce startu zawiezie autobus, tak więc meta będzie miejscem zbiórki. Organizator KS Stal zaplanował również poczęstunek na mecie spływu. Początek spływu godz. 17.00

Po spływie zapraszamy na koncert do FADO Cafe. W Szkole Podstawowej Grudziądz-Węgrowo odbyły się warsztaty muzyczne/wokalne dla dzieci i młodzieży. Prowadzili je - Maciej Gburczyk i Żaneta Laskowska. Przygotowany repertuar koncertowy, będzie można usłyszeć w kawiarni Fado Cafe 10.08.2018 r. godz. 18.00

Wieczorem możemy obserwować spektakl spadających gwiazd na niebie. NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD W GRUDZIĄDZU czyli Perseidy 2017" – obserwacje deszczu meteorów, błysk satelity Iridium 32 oraz polowanie na planety i inne ciekawe obiekty widoczne aktualnie na wieczornym niebie nad Grudziądzem. Obserwację możemy realizować samodzielnie we własnym zakresie lub w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Grudziądzu - 10 sierpnia w godz. 21.00-24.00 zaprasza na „Noc spadających gwiazd”, czyli „Perseidy 2018”.

Sobota 11 sierpnia zapraszamy na koncert do Hotelu Rudnik. Przystań Rudnik oraz duet FM Teresa Chodyna i Edmund Otremba, zapraszają w sobotnie popołudnie na: "Lato z piosenką". Początek koncertu godz. 17.00. Po koncercie potańcówka.

O godzinie 18.00 sympatyków piłki nożnej zapraszamy na mecz Olimpii Grudziądz. Tym razem grudziądzanie podejmą zespół z Radomia – Radomiak Radom.

Informacji o innych imprezach w weekend szukajcie na naszym portalu w zakładce Co?Gdzie?Kiedy?

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone