Zamknij

Pracownicy sklepu Piotr i Paweł przy ul. Kalinkowej zwolnieni

14:22, 13.09.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Potwierdzają się nasze informacje w sprawie marketu Piotr i Paweł. Dzisiaj wszyscy pracownicy sklepu Piotr i Paweł przy ul. Kalinkowej otrzymali wypowiedzenia. Nie mamy informacji co z innymi sklepami w Grudziądzu, nr telefonu podany na stronie internetowej już nie działa.

W ostatnich dniach klienci sklepów informowali o pustych półkach w markecie.

Wczoraj (12 września) sąd w Poznaniu wyraził zgodę właścicielowi marketu na otwarcie postępowania sanacyjnego. To oznacza, że sieć będzie miała rok na wdrożenie planu restrukturyzacji i na spłacanie zobowiązań.

W oświadczeniu dla portalu Wiadomości Handlowe spółka przekazała, że celem na ten czas będzie utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy oraz zabezpieczenie należności interesariuszy. 

Wdrażany plan zakłada ponadto prowadzenie rozmów dotyczących przejęcia aktywów spółki, negocjacji z bankami, a także poprawy współpracy z kluczowymi dostawcami oraz franczyzobiorcami. Zarząd jest przekonany, że postępowanie sanacyjne umożliwi osiągniecie wszystkich założonych celów planu restrukturyzacyjnego - przekazał dla WH Piotr i Paweł.

Zarządcą sądowym, została spółka Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja. To ona będzie formalnie tworzyć plan restrukturyzacyjny i spis wierzycieli. Na stworzenie spisu wierzycieli prawo przewiduje miesiąc, z możliwością wydłużenia tego terminu do trzech miesięcy.

Dzwoniliśmy do zarządcy w sprawie informacji na temat sklepów w Grudziądzu, czekamy na informacje.

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone