Zamknij

Jest szansa na poprawę stanu zieleni wzdłuż średnicówki

20:33, 27.09.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek 24 września przekazano pod zarządzanie Wydziałowi Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska kolejny odcinek pasa zieleni wzdłuż trasy średnicowej od ronda Popiełuszki (obok Castoramy) do ronda Lotników.  Po ostatnim artykule to ten wydział obciążyliśmy odpowiedzialnością za fatalny stan zieleni wzdłuż obwodnicy. Zarzuciliśmy brak nadzoru nad firmami, które mają o tą zieleń zadbać. Okazuje się, że nie do końca ci urzędnicy są za to odpowiedzialni.

Sama inwestycja została zakończona w 2012 roku i jak informuje ZDM objęta była 60 miesięczną gwarancją. W tym okresie to wykonawca był odpowiedzialny za stan nawierzchni oraz zieleni w pasie drogowym. Nadzór nad tym, aby było to w odpowiednim stanie, sprawował ZDM w Grudziądzu i to ci urzędnicy są odpowiedzialni za stan całej inwestycji w okresie gwarancyjnym. W ramach prac gwarancyjnych ZDM wzywał wykonawcę do naprawy między innymi zapadnięte studzienki kanalizacyjne, spękania nawierzchni, luźne kostki brukowe, a także kilkukrotnie do pielęgnacji zieleni na całym zakresie swoich robót budowlanych.

O stanie zieleni wzdłuż średnicówki media w Grudziądzu pisały wielokrotnie, zielsko czasem dorastało do kolan i nie był to dobry obrazek (fotografia). Źle to świadczy o władzach miasta, które tak prostej sprawy nie potrafiły załatwić. Mało tego ZDM uważa, że nic się nie stało, wykonawca nie poniósł żadnych konsekwencji finansowych nienależytego utrzymania zieleni w okresie gwarancyjnym.

Teraz po przekazaniu utrzymania zieleni Wydziałowi Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska jest szansa na poprawę jej stanu. Mamy nadzieję, że będzie ona tak samo reprezentacyjna dla miasta jak nasze ronda, które są jedne z ładniejszych w Polsce.

Fot. zdjęcie wykonane w sierpniu 2017r. czyli 5 lat po wybudowaniu obwodnicy i zakończeniu okresu gwarancyjnego

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone