Zamknij
REKLAMA

Remont ul. Ikara w Grudziądza zbliża się do finału - fotorelacja

09:55, 03.11.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Mimo deszczowej soboty od samego rana trwają prace remontowe na ul. Ikara w Grudziądzu. Kolejny termin zakończenia prac minął  31 października. Kiedy przejedziemy wyremontowaną ulicą Ikara? Będzie to zapewne jeszcze w tym miesiącu, właśnie trwa wylewanie asfaltu. Zobaczcie zdjęcia.

Przypominamy, że remont realizuje PBDiM KOBYLARNIA, która zawarła umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa ulicy Ikara w Grudziądzu”. Wartość inwestycji wyniesie 4 953 732,98 zł. W ramach przedsięwzięcia planowana jest kompleksowa przebudowa ul. Ikara na odcinku od skrzyżowania z ul. Nauczycielską do skrzyżowania z ul. Polskich Skrzydeł. Powstanie jedna jezdnia z 2 pasami ruchu, wymieniona zostanie nawierzchnia chodników oraz zostaną wykonane 2 zatoki autobusowe i nowe oświetlenie. Ponadto poprawiona zostanie geometria istniejących skrzyżowań. Było kilka terminów zakończenia remontu. Ostatni na 31 października również nie został dotrzymany. 

Inwestycja od początku budziła wiele kontrowersji i krytycznych uwag. Plan przewidywał, że prace zakończą się 31 sierpnia, bo zakładano, że wykonawca wejdzie na plac budowy z początkiem maja. Niestety tak się nie stało. Po zerwaniu asfaltu przez wiele tygodni nic się nie działo na tej ulicy, a na długości ponad kilometra czasami można było spotkać kilku drogowców. Najpierw brakowało pracowników, a następnie części do montażu instalacji gazowej. Pracowano też na złych planach. Takich powodów nie można jednak uznać za usprawiedliwienie opóźnień i blokady osiedla na pół roku, jednak ratusz, a konkretnie nadzorujący prace Zarząd Dróg Miejskich nie widzi problemu.

Nie zamierzamy nakładać na wykonawcę kar umownych – powiedział podczas jednej z sesji Rady Miejskiej Jarosław Murgała, zastępca dyrektora ZDM pytany o problemy z przebudową ul. Ikara przez radnego Łukasza Kowarowskiego.

Czy rzeczywiście miasto przymknie oczy na fakt, że wykonawca od początku nie radził sobie z inwestycją. Byłoby to kolejne niedopatrzenie i pobłażanie ze strony miasta.

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

estetaesteta

5 0

Ten projekt remontu to mistrzostwo świata,jezdnia miała być szersza wygląda,że nie jest,chodnik z jednej strony ma około 2 metrów z drugiej 3(po co), lampa vis a vis ulicy Skarżyńskiego zamontowana w drzewie.Nie wiem po co "wyprodukowano" skwerki kosztem miejsc parkingowych np przed blokiem 17,przed remontem parkowało tu ponad 20 aut,a teraz jest miejsc zaledwie na 4, komu potrzebne są te "ogródki"w kształcie kocich oczu przecież wzdłuż ulicy Ikara jest sporo zieleni.Zmniejszono drastycznie ilość miejsc parkingowych. 10:55, 03.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Roma Roma

0 0

całkowicie się z Panem zgadzam jest gorzej jak było np z miejscami parkinkowymi 09:09, 21.11.2018


uważnyuważny

2 1

Morawiecki tak bardzo zaangażował się w kampanię wyborczą,że zapomniał kim jest.Agitator czy premier??? A kto zajmuje się państwem??? 13:10, 03.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarcinMarcin

0 0

Kar umownych nie będzie. Wiadomo dlaczego . 22:54, 04.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RomaRoma

1 0

Wg mnie ten remont ulicy koło kościoła to został tak wykonany na złość tym którzy przyjadą autem do kościoła.Parking koło kościoła zlikwidowany i zrobiono trawnik żeby nikt nie zaparkował,po drugiej stronie ulicy specjalnie zmniejszono chodnik o ok metr żeby nikt nie wjechał.tylko na tym odcinku koło kościoła są porobione trawniki ale tak złośliwie żeby ludziom przeszkadzały.a przystanki w jedną stronę są co 300m. a w drugą ok kilometra.A latarnie na tym odcinku są postawione w zmiejszonym chodniku a dalej są ładnie z boku . 09:07, 21.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone