Zamknij
REKLAMA

Protest mieszkańców Grudziądza na pierwszej sesji sejmiku

14:28, 19.11.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Kilkadziesiąt osób protestowało dzisiaj podczas pierwszej sesji sejmiku województwa. Mieszkańcy Grudziądza chcą, aby władze województwa większą uwagę zwróciły na Grudziądz. Wśród protestujących są radni Rady Miasta Grudziądza - Helena Bagniewska, Maciej Gburczyk i Szymon Gurbin. Większość nie została wpuszczona na salę obrad.

Zwracamy się do państwa, dlatego, że zależy nam na tym, aby nasze piękne i dumne miasto nie pogrążyło się w całkowitym finansowym chaosie. A taka groźba to niestety bardzo realna perspektywa. To już nie czarne chmury wiszące nad miastem, to przybierające na sile tornado" - napisali mieszkańcy Grudziądza w petycji do władz województwa.

Osoby, które tutaj są, do końca nie wiedzą, albo i wiedzą i próbują wymusić jakieś inne działania, a samorząd województwa nie może działać poza prawem" - mówił. Dodał, że pomoc finansowa dla miast musi być poparta przepisami prawa, a szpital w Grudziądzu jest miejski - pomimo jego nazwy i zakresu działania.

Marszałek zwrócił uwagę, że robienie demonstracji nie rozwiąże problemu i potrzebny jest dialog z nowymi władzami. Brak takiego dialogu może się skończyć wprowadzeniem w mieście komisarza i rozpisanie nowych wyborów.

Na pierwszej sesji w tajnym głosowaniu wybrano przewodniczącego sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Został nim Ryszard Bober z PSL, który otrzymał poparcie 17 z 30 radnych.

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

jaja

3 0

przecież w kampanii wyborczej KO SOG mieli plan działania. Już go utracili, czy od początku ściemniali 14:57, 19.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ja ja

2 0

Mam nadzieję, że marszałek pokaże środkowy palec tym błaznom protestującym w Toruniu ,czy długi zrobione przez łysą pałę przy pomocy Czepka, Napolskiego ,tęczowym harcerzom ,historyka, komentatora żużla mają spłacać inni mieszkańcy województwa . 20:26, 19.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niktnikt

2 0

Dziś ta łajza wuefista stwierdzi że on nie odpowiada za finanse miasta to do ku wy nędzy za co brałeś kasę co miesiąc bydlaku. 18:31, 20.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone