Zamknij
REKLAMA

Kupujmy choinki tylko z legalnego źródła. Będą kontrole

07:47, 05.12.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zachęcamy do kupowania choinek tylko z legalnego źródła.

Zanim zdecydujemy się na nabycie żywego świerku lub jodły zapytajmy sprzedawcę o pochodzenie drzewka. Przypominamy także, że samowolne wycinanie drzew z lasu jest zabronione nie tylko ze względu na ich wartość. Nieplanowana wycinka może spowodować także duże szkody przyrodnicze. Za taki czyn grozi mandat karny lub nawet sprawa w sądzie.

Straż Miejska oraz Służba Leśna prowadzić będzie systematyczne kontrole miejsc, w których sprzedawane są świąteczne choinki. Ponadto patrole pojawią się na terenie grudziądzkich Lasów Komunalnych. Straż Miejska stosować będzie również tzw. „foto pułapki”, które ułatwiają wykrycie sprawców tego typu wykroczeń.

W przypadku, gdy są Państwo świadkami nielegalnego wycinania drzewek prosimy o zgłaszanie takiej sytuacji Policji lub Straży Miejskiej.

Warto dodać, że 14 i 21 grudnia w godz. 8.00-11.00 będzie można kupić choinki pochodzące z grudziądzkich Lasów Komunalnych. Zapraszamy do Leśniczówki przy ul. Nad Torem 1. Cennik dostępny na stronie www.cee.grudziadz.pl. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

jaja

0 0

już można kupić choinki, święta zaraz :) 12:59, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone