Zamknij
REKLAMA

Prezydent Grudziądza przedstawił nowego dyrektora szpitala

11:13, 11.02.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Prezydent Maciej Glamowski przedstawił na konferencji prasowej nowego dyrektora szpitala Piotra Drzymalskiego. Do pierwszych zadań Piotra Drzymalskiego będzie rozpisanie konkursu na dyrektora medycznego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.

Prezydent podziękował również dyrektorowi Jarosławowi Boryniowi, który pełnił rolę pełnomocnika w ostatnich miesiącach i pomimo szorskiej współpracy udało się przejść przez ten trudny okres dla szpitala.

Dzisiaj nowy dyrektor wraz z prezydentem mają umówione spotkanie u wojewody, a w piątek z wizytą do Grudziądza wybiera się marszałek Piotr Całbecki. Tematem rozmów będą między innymi finanse szpitala.

To dla mnie bardzo ważny dzień. Podejmuje się ważnego zadania, nowego obowiązku, wielkiego zobowiązania jakim jest poprowadzenie grudziądzkiej lecznicy, największego zakładu pracy w naszym mieście. Podejmując się tego zadania miałem pewne obawy, jednak jestem przekonany, że uda mi się sprostać problemom bieżących. Naprawa finansów lecznicy będzie możliwa. Ja w to wierzę i liczę na wsparcie wszystkich możliwych sił, myślę o samorządzie, myślę o rządzie, myślę o marszałku województwa. Liczę również na dobra, uczciwą i rzetelną współpracę z pracownikami szpitala - powiedział Dyrektor szpitala Piotr Drzymalski

Najważniejsze zadanie dla nowego dyrektora to przedstawienie rzetelnego wyniku finansowego za poprzedni rok zaopiniowany przez biegłego rewidenta i korekta planu naprawczego szpitala.

Według wstępnych informacji wynika, że strata szpitala za rok 2018 będzie mniejsza niż wcześniej planowano i wyniesie ona około 30 mln zł.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone