Zamknij
REKLAMA

Jak radzić sobie z brakiem pracowników branży farmaceutycznej?

19:38, 15.03.2019 | J.R
Skomentuj

Czy dotyka nas faktyczny brak pracowników?

Okazuje się że tak, i to staje się częstym problemem. Na rynek pracy różnych branż, w tym branży farmaceutycznej, wkraczają nowe pokolenia, inne pokolenia, pokolenia które nie znają filmów na VHS, i nie ma w tym nic złego, świat idzie do przodu.

Dlatego starając się pozyskać do pracy nowego, młodego pracownika następuje zderzenie kilku światów, nie tylko świata pracodawcy i pracownika, ale zderzenie pokoleń. Dlatego tak ważne jest zrozumienie faktu iż to pracodawcy, chcąc zatrudniać nowe pokolenia, muszę się niejako do nich dopasować. Pracownikowi, a w szczególności farmaceucie, nie liczą się już tylko pieniądze, bo pieniądze płacą wszyscy, coraz ważniejsza jest atmosfera pracy. Bo taki magister farmacji, i nie tylko, spędza prawie 1/3 życia w pracy i chce się tam czuć dobrze, chcę by atmosfera panująca wśród współpracowników  była przyjazna, by nie musiał w głowie liczyć ile ma do przysłowiowego weekendu, ale by mógł się zastanawiać kiedy znów spotka się ze swoim zespołem w pracy. Bo misją farmaceuty jest pomagać pacjentowi i pracownicy bardzo mocno przywiązują uwagę do spełniania tej misji. Ale jak każdemu człowiekowi, tak też farmaceucie, może w życiu coś niespodziewanego wyskoczyć, dlatego też bardzo ważne jest elastyczne podejście do pracownika, tak aby móc go wspierać wtedy kiedy będzie tego potrzebował.

Tylko skąd wziąć takiego technika, magistra farmacji czy też kierownika apteki? Przecież cały czas się staramy, dajemy ogłoszenia- mówią właściciele aptek poszukujący pracowników. I tu z pomocą przychodzimy my- Apteka Szkolenia Sp. z o.o. Firma składająca się z doświadczonych pracowników, w tym farmaceutów w gronie właścicielskim, która dokładnie zna realia pracy aptek i problemów się w nich pojawiających. To oni, eksperci, będący właścicielami kilkunastu aptek, zatrudniali setki pracowników i wiedzą,  jako praktycy, na co zwracać uwagę przy doborze pracownika. Dlatego też wspierają farmaceutów w ich rozwoju, a robią to poprzez szkolenia, warsztaty, coaching, ale też i może przede wszystkim, gdyż od tego się zaczyna, poprzez profesjonalną rekrutację pracowników branży farmaceutycznej.

A w tej chwili, dla swego klienta np. poszukują:

Co daje taka profesjonalna rekrutacja?

Otóż klient otrzymuje wyselekcjonowanych 3 kandydatów, spośród wszystkich z którymi przeprowadzają rozmowy. Z tymi trzema kandydatami organizują spotkania trójstronne, czyli Apteka Szkolenia, Klient i Kandydat. Po tych spotkaniach, Klient, przy ich wsparciu wybiera jedną osobę, którą chciałby zatrudnić, a oni dodatkowo szkolą tę osobę przez jeden dzień, przygotowując ją do pracy w danej aptece. A dlaczego szkolą, ktoś mógłby zapytać, a dlatego że to ich standard, bo starają się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzebę klienta, tak aby był jak najbardziej zadowolony ich usług.

Jak ich znaleźć i skorzystać z usług?

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.aptekaszkolenia.pl

BO JAKOŚĆ PAMIĘTAMY DŁUŻEJ NIŻ CENĘ

(J.R)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone