Zamknij
REKLAMA

Marek Nowak odpiera zarzuty z raportu pokontrolnego szpitala

12:35, 29.04.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Były dyrektor szpitala Marek Nowak na konferencji prasowej przedstawił swój komentarz do raportu związanego z nieprawidłowościami w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu. Raport został przygotowany pod przewodnictwem obecnego dyrektora szpitala Piotra Drzymalskiego.

Marek Nowak omówił szczegółowo zarzuty zawarte w raporcie i zaapelował do Prezydenta Macieja Glamowskiego, że jeżeli były nieprawidłowości w szpitalu to powinien zawiadomić prokuraturę.

Jeżeli Prezydent tego nie zrobi w ciągu dwóch tygodni to były dyrektor szpitala sam na siebie złoży zawiadomienie do prokuratury i załączy raport pokontrolny.

Można nazwać to niechlujstwem, że tego typu dokument jest wypuszczany na zewnątrz przez Pana Prezydenta. Dokument jest nie podpisany, bez daty i zgadnijcie kto to napisał. Ja się pokusiłem i zrobiłem sobie, dla swojej analizy, jak wejdziecie we właściwości dokumentu to inicjałami podpisał się MK – Marcin Kuskowski. Czy był członkiem zespołu? Ile za to zespół musiał zapłacić? Czy była umowa o poufności? Dlatego proszę Pana Panie Prezydencie, aby ten raport, który Pan już przyjął. Komisja Budżetu Rady Miejskiej go omówiła, media dostały go do ręki, jest już publiczny. Apeluję do Pana Prezydenta, aby Pan to skierował do prokuratury. Musimy wyjaśnić tryb prowadzenia kontroli w aspekcie rozporządzenia Ministra Zdrowia z 2012r. Jak zostały dokumenty przenoszone, wynoszone, gdzie została kontrola czyniona, w jaki sposób została przeprowadzona. – mówi Marek Nowak

Były dyrektor szpitala pyta, czy sugestie w raporcie pokontrolnym, aby przeprowadzić szczegółowy audyt do każdego punktu zawierającego zarzuty o nieprawidłowościach nie są próbą wyłudzenia świadczenia publicznego.

Marek Nowak zarzuca zespołowi kontrolnemu manipulację danymi, np. dotyczącymi wysokości wynagrodzenia lekarzy w szpitalu.

W prasie opisana został wysokość wynagrodzenia lekarzy 31 tys. zł miesięcznie. Dotyczy to wszystkich? Pan dyrektor zmanipulował te dane. – mówi Marek Nowak

Były dyrektor szpitala zapowiedział kolejne konferencje prasowe na których ujawni skąd się wzięły długi szpitala, kto je zatwierdzał, jaką rolę odegrali parlamentarzyści, jak oni się starali, jaką rolę w tym odegrał Prezydent Maciej Glamowski, który przewodniczył Komisji Budżetu i Finansów.

Niech Panu do głowy nie przyjdzie żeby Pan cokolwiek zaczął robić z naszym miastem, albo cokolwiek robić ze szpitalem, sprzedawać, prywatyzować, niszczyć. My mamy jeszcze w ręku, instrument, który nazywa się referendum – zwraca się  do Prezydenta Macieja Glamowskiego Marek Nowak

Wysłaliśmy do Biura Prezydenta zapytanie kto to jest Marcin Kuskowski, który zdaniem Marka Nowaka przygotował dokument rozesłany do mediów. Marcin Kuskowski bierze również aktywny udział w komisjach Rady Miejskiej Grudziądza, jego nazwisko pojawia się w protokołach z tych komisji.

Pan Marcin Kuskowski nie pracuje w Urzędzie Miejskim. UM korzysta doraźnie z jego pomocy prawnej. - Tomasz Przytuła, Rzecznik prasowy Urząd Miejski w Grudziądzu

Tutaj znajdziecie projekt raportu pokontrolnego

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone