Zamknij
REKLAMA

Zmiana organizacji ruchu na Rynku Głównym od 3 czerwca

11:02, 13.05.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

3 czerwca 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w stałej organizacja ruchu w obrębie Starego Miasta. W związku z całkowitym wyłączeniem z ruchu wszelkich pojazdów ulicy Spichrzowej, obszar Starówki podzielony zostanie na dwie niezależne strefy udostępnione dla ruchu pojazdów.

Strefa pierwsza – dojazd do Ratusza:

Zmiana w stałej organizacji ruchu polegać będzie na udostępnieniu dla ogólnego ruchu pojazdów odcinka ulicy Starej od ulicy Tkackiej do Rybnego Rynku, ruch w tym miejscu odbywać się będzie po funkcjonującym torowisku tramwajowym. Dojazd do Ratusza oraz obiektów handlowo – usługowych zlokalizowanych w przedmiotowej strefie odbywał się będzie jednokierunkowo poprzez następujące ulice: wjazd od ulicy Starorynkowej do ulicy Kościelnej dalej do ulicy Tkackiej w kierunku ulicy Starej i ulicą Starą w kierunku ulicy Wybickiego.

Strefa druga – dojazd do Muzeum/ul. Wodnej:

Zmiana w stałej organizacji ruchu polegać będzie na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego w ciągu ul. Murowej z najazdem z kierunku ulicy Szkolnej w kierunku ul. Poprzecznej. Dojazd do Muzeum i miejsc parkingowych na ul. Pańskiej oraz ul. Wodnej odbywał się będzie jednokierunkowo poprzez ulice: wjazd w ulicę Murową od ulicy Szkolnej do ulicy Poprzecznej dalej do ulicy Pańskiej i w kierunku wyjazdu do ulicy Klasztornej.

W związku z wprowadzeniem zmian w stałej organizacji ruchu, dla obsługi miejsc parkingowych w Centrum miasta, zaleca się korzystanie z pobliskich ogólnodostępnych miejsc parkingowych, znajdujących się na ul. Al. Królowej Jadwigi ( ok. 250 m od Rynku), ul. Portowej
(ok. 350 m od Rynku), ul. Sienkiewicza – Targowisko (ok. 580 m). Dodatkowo, na Błoniach Nadwiślańskich funkcjonować będzie 130 darmowych miejsc postojowych.

Zmiany w stałej organizacji ruchu mają charakter tymczasowy i obowiązują do odwołania.

Wszelkich informacji w zakresie realizacji ruchu drogowego w obrębie Starówki udziela Sekcja Inżynierii Ruchu Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu, ul. Ludwika Waryńskiego 34A – tel. 56 66 30 823, e-mail: [email protected] (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Twój nick Twój nick

2 1

Ciekawe kiedy padną pierwsze sklepy na rynku? 12:21, 13.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec StarówkiMieszkaniec Starówki

2 1

Jestem ciekaw jak długo władza nie będzie liczyła się ze zdaniem mieszkańców starówki. Za parkingi każą słono płacić a pod dom z zakupami nie można podjechać. Zakupy mamy nosić w rękach z Błoni Wiślanych po schodach albo przez Bramę Wodną. Mieszkanie na Starówce to nie kara ,a przywilej w każdym normalnym kraju. A u nas rozwalone śmietniki przy wejściu na Górę Zamkową ,potem na zapleczu Urzędu Miasta i wiecznie pijani na schodach .Tak ,że dzieci boją się wracać ze szkoły do domu. Szczury które zajadają się suchym chlebem wykładanym przez starszego chorego człowieka i resztkami z restauracji. Tak widzą naszą starówkę turyści i odwiedzający Grudziądz mieszkańcy innych miejscowości. 17:25, 14.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyzXyz

0 0

Łoo ooo. To się będzie działo. Chyba aż się przyjadę zobaczyć ten cyrk z jazdą na pamięć w tle. 14:07, 17.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA