Zamknij
REKLAMA

Czy doszło do próby wyłudzenia? Jest zawiadomienie do prokuratury

09:43, 17.05.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Marek Nowak, były dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistyczny w Grudziądzu, zadaje publicznie pytania do Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego oraz informuje o zawiadomieniu prokuratury w sprawie pokontrolnego raportu na temat sytuacji w szpitalu.

Złożyłem zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, wraz z projektem raportu z wynikiem kontroli. Proszę prokuraturę, aby odniosła się do dwóch rzeczy, pierwsze – czy kontrola odbyła się zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 20 grudnia 2012r.? Druga rzecz – czy potwierdzi się próba wyłudzenia pieniędzy ze szpitala za tzw. dodatkowe audyty do tego projektu? – mówi Marek Nowak

Były dyrektor szpitala Marek Nowak złożył również oświadczenie do prokuratury, aby sprawdziła czy nieprawidłowości zawarte w raporcie pokontrolnym naruszają porządek prawny. Jest to forma zawiadomienia prokuratury na samego siebie.

Marek Nowak złożył również pismo do Urzędu Miasta, które zawiera trzy pytania do Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego.

  • Czy uważa Pan, że dobrze nadzoruje zarządzanie Regionalnego Szpitala Specjalistyczny w Grudziądzu? Strata w pierwszym kwartale w szpitalu to blisko 20mln zł i zdaniem byłego dyrektora jest to katastrofa.
  • Na co miasto Grudziądz pilnie potrzebowało około 30mln złotych w grudniu 2018r. Pieniądze zostały ściągnięte ze spółek miejskich. Kiedy dowiemy się o bardzo złej sytuacji finansowej miasta?
  • Dlaczego Pan zatrudnia i pozwala zatrudniać w podległych przedsiębiorstwach ludzi z Gdańska? W czym lepsi są prawnicy z kancelarii Pana Kuskowskiego od kancelarii grudziądzkich?

Cała konferencja video poniżej.

[WIDEO]130[/WIDEO]

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone