Zamknij
REKLAMA

Alert RCB - ostrzeżenia SMS. Dostaliście SMS z alertem pogodowym?

22:28, 10.06.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W dniu dzisiejszym 10 czerwca o 22:16 użytkownicy telefonów komórkowych otrzymali SMS z alertem pogodowym z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Treść wiadomości:

Uwaga! Wieczorem i w nocy (10/06) bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz - zostań w domu.

Alert RCB - co to jest?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa to system ostrzegania przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Wiadomości mają umożliwić ostrzeganie przed wichurami, burzami i śnieżycami. Alert RCB to szybki sposób powiadamiania mieszkańców, którego pilotaż ruszył w lipcu 2018. Dziś mieszkańcy województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego otrzymali taki SMS z informacją o wichurach.

Z uwagi na prognozowane niebezpieczne zjawiska zdecydowano się uruchomić #AlertRCB.

Dostaliście takiego SMSa?

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

gośćgość

0 0

http://pogodynka.pl/polska/radary

W lewym dolnym rogu okienka z mapą jest symbol trójkąta "play" - odtwórz. Po rozwinięciu panelu szukamy ponownie trójkąta "play" i naciskamy go. Zacznie się odtwarzać rzeczywisty przebieg opadu, skokowo odświeżane dane są co 10 minut. Dodatkowo polecam śledzenie na żywo wyładowań atmosferycznych doziemnych na stronie https://www.lightningmaps.org Kolejną stroną z prognozowanymi zjawiskami jest https://www.ventusky.com/ jeszcze jedno modelowanie przystępne dla każdego http://www.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=2019 to się przydaje. Polecam jeszcze nim RCB wyśle ostrzeżenia http://pogodynka.pl/ostrzezenia 18:09, 15.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA