Zamknij
REKLAMA

Alert RCB - ostrzeżenia SMS. Dostaliście SMS z alertem pogodowym?

22:28, 10.06.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W dniu dzisiejszym 10 czerwca o 22:16 użytkownicy telefonów komórkowych otrzymali SMS z alertem pogodowym z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Treść wiadomości:

Uwaga! Wieczorem i w nocy (10/06) bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz - zostań w domu.

Alert RCB - co to jest?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa to system ostrzegania przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Wiadomości mają umożliwić ostrzeganie przed wichurami, burzami i śnieżycami. Alert RCB to szybki sposób powiadamiania mieszkańców, którego pilotaż ruszył w lipcu 2018. Dziś mieszkańcy województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego otrzymali taki SMS z informacją o wichurach.

Z uwagi na prognozowane niebezpieczne zjawiska zdecydowano się uruchomić #AlertRCB.

Dostaliście takiego SMSa?

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

gośćgość

0 0

http://pogodynka.pl/polska/radary

W lewym dolnym rogu okienka z mapą jest symbol trójkąta "play" - odtwórz. Po rozwinięciu panelu szukamy ponownie trójkąta "play" i naciskamy go. Zacznie się odtwarzać rzeczywisty przebieg opadu, skokowo odświeżane dane są co 10 minut. Dodatkowo polecam śledzenie na żywo wyładowań atmosferycznych doziemnych na stronie https://www.lightningmaps.org Kolejną stroną z prognozowanymi zjawiskami jest https://www.ventusky.com/ jeszcze jedno modelowanie przystępne dla każdego http://www.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=2019 to się przydaje. Polecam jeszcze nim RCB wyśle ostrzeżenia http://pogodynka.pl/ostrzezenia 18:09, 15.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone