Zamknij
REKLAMA

Kolejna fala burz z gradem zbliża się do Grudziądza. Alert RCB

14:07, 15.06.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Do Grudziądza zbliża się kolejna fala frontu burzowego. W tej sprawie IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne trzeciego stopnia dla obszaru województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i znacznej części województwa wielkopolskiego. 

Zgodnie z prognozą opady z burzami będą nad Grudziądzem około godziny 19.00.

Z uwagi na prognozowane niebezpieczne zjawiska zdecydowano się uruchomić #AlertRCB. Dostaliście SMS???

Alert RCB - co to jest?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa to system ostrzegania przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Wiadomości mają umożliwić ostrzeganie przed wichurami, burzami i śnieżycami. Alert RCB to szybki sposób powiadamiania mieszkańców, którego pilotaż ruszył w lipcu 2018. Dziś mieszkańcy województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego otrzymali taki SMS z informacją o wichurach.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało o godzinie 14:04 sms ALERT RCB o treści:

Uwaga! Po poludniu i w nocy (15/06) bardzo silny wiatr, burze i grad. Mozliwe przerwy w dostawie pradu. Nie chowaj sie pod drzewami. Jesli mozesz zostan w domu.

Ostrzeżenie IMGW - woj. kujawsko-pomorskie - wszystkie powiaty

Ostrzeżenia meteorologiczne:
Burze z gradem
stopień: 3
prawdopodobieństwo: 80% 

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 40 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 130 km/h. Miejscami grad o rozmiarze do 5 cm. Lokalnie ryzyko wystąpienia trąb powietrznych.
Uwagi: Brak.

Ostrzeżenie 46/2019

Ważne: 
Od: 2019-06-15 18:00 
Do: 2019-06-16 04:00

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

gośćgość

0 0

http://pogodynka.pl/polska/radary

W lewym dolnym rogu okienka z mapą jest symbol trójkąta "play" - odtwórz. Po rozwinięciu panelu szukamy ponownie trójkąta "play" i naciskamy go. Zacznie się odtwarzać rzeczywisty przebieg opadu, skokowo odświeżane dane są co 10 minut. Dodatkowo polecam śledzenie na żywo wyładowań atmosferycznych doziemnych na stronie https://www.lightningmaps.org Kolejną stroną z prognozowanymi zjawiskami jest https://www.ventusky.com/ jeszcze jedno modelowanie przystępne dla każdego http://www.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=2019 to się przydaje. Polecam jeszcze nim RCB wyśle ostrzeżenia http://pogodynka.pl/ostrzezenia 17:42, 15.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone