Zamknij
REKLAMA

Inspekcja Pracy w Szpitalu. Bada mobbing, terminowość wypłat, dokumentację oraz BHP

16:59, 27.06.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Inspekcja Pracy w Szpitalu. Bada mobbing, terminowość wypłat, dokumentację oraz BHP

Za wcześnie aby mówić o efektach końcowych – informuje Waldemar Adametz, zastępca okręgowego inspektora pracy w Bydgoszczy. Dyrektor szpitala nadal milczy w tej sprawie.

Wiemy już jaki jest zakres kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w Grudziądzu.

Dotyczy głównie badań lekarskich i szkoleń bhp pracowników, prowadzenia dokumentacji w zakresie ewidencji czasu pracy, terminowości wypłat wynagrodzeń za pracę i innych świadczeń ze stosunku pracy w 2019 roku oraz wprowadzenia procedur w zakresie przeciwdziałaniu mobbingowi i równemu traktowaniu w zatrudnieniu – odpowiada Waldemar Adametz z bydgoskiego oddziału Inspekcji Pracy.

[ZT]73027[/ZT]

Przypomnijmy, że PIP wszczął kontrolę po anonimowym liście i rozmowie ze związkami zawodowymi, które częściowo potwierdziły treści zawarte w doniesieniu.

Czynności kontrolne zostały podjęte w dniu 13.06.2019 roku, a planowane zakończenie kontroli odbędzie się w pierwszej połowie lipca 2019 – dodaje Waldemar Adametz.

O tym, że organizacja pracy w szpitalu szwankuje mówi się w Grudziądzu od kilku miesięcy. Szczególnie komunikacja, korespondencja i dokumentacja szpitala wydaje się być prowadzona nierzetelnie. Mówił o tym między innymi Jarosław Boryń, były wicedyrektor lecznicy w wywiadzie na naszym portalu.

[ZT]72956[/ZT]

Także i dziennikarze mają bardzo utrudniony dostęp do informacji. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania, które przesłaliśmy dyrektorowi Piotrowi Drzymalskiemu prawie dwa tygodnie temu.  Na ostatniej sesji Rady Miejskiej dyrektor osobiście obiecał nam, że odpowiedzi w sprawie kontroli PIP otrzymamy niezwłocznie. 

Do tematu wrócimy.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Cześć Cześć

0 2

Proszę o wpłatę na leczenie. Stowarzyszenie otwarte serca. Facebook. Dla Kajtka 22:15, 27.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone